Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Meczową bluzę Asseco Resovia oraz koszulkę Bartosza Kurka z numerem „1”  na licytację podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekaże prezydent Tadeusz Ferenc. W Rzeszowie pieniądze do orkiestrowych puszek zbierać będzie ok. 300 osób. 

Podczas niedzielnego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pieniądze będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

W Rzeszowie  w niedzielę pieniądze będzie zbierać około 300 wolontariuszy w godz. 8:00-22:00. Najmłodszy „orkiestrowy” pomocnik będzie miał lat 7, najstarszy niecałe 60. O bezpieczeństwo wolontariuszy dbać będą rzeszowscy policjanci.

Orkiestrowe serduszka w 3D

W tym roku w stolicy Podkarpacia będą działały trzy sztaby przy: IV Liceum Ogólnokształcącym, Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie oraz Młodzieżowym Domu Kultury. Sztab główny, w którym będą liczone pieniądze przez pracowników III oddziału banku Pekao SA w Rzeszowie, będzie mieścił się w ratuszu.

Podczas 25. Finału WOŚP w Rzeszowie na scenie głównej planowana jest tylko jedna licytacja. – Firma G2A planuje na drukarkach 3D wydrukować trzy orkiestrowe serduszka i zamierza je licytować na scenie rzeszowskiego Rynku. Czy to się ostatecznie uda? Tego jeszcze nie wiemy – wyjaśnia Sławomir Andres, szef sztabu z IV LO.

Przedmioty, które fundacji Jurka Owsiaka przekaże prezydent Tadeusz Ferenc, nie będą licytowane. – Takich licytacji nie prowadzimy już od 2 lat – informuje Agnieszka Kielar z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w rzeszowskim magistracie.

– Prezydent na licytację w Warszawie przekaże meczową bluzę Asseco Resovia oraz koszulkę Bartosza Kurka z numerem „1”  – zdradza Kielar.

W stolicy Podkarpacia w ubiegłym roku rzeszowskim wolontariuszom udało się zebrać 206 tys. zł.

Natalia Szroeder na Rynku

25. Finał WOŚP na rzeszowskim rozpocznie się 12:30 koncertem wokalistów z Polskiego Związku Niewidomych. Następnie zagrają: Simple Pleasures, Dreamheart, After Midnight, Krzysztof Kasprzyk, The Siblings oraz MemoCrasher. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

Pieniądze na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom będą zbierane również podczas innych mniejszych imprez w Rzeszowie.

W akcji WOŚP bierze udział także Teatr Maska. Aktorki teatru – Małgorzata Szczyrek oraz Ewa Mrówczyńska –  przekażą swoją gażę z niedzielnego spektaklu „Czasoodkrywanie” (o godz. 12:00) na rzecz WOŚP. Na konto Orkiestry za sprawą Maski trafi także cały dochód ze sprzedaży biletów na wspomniany spektakl.

Moto Orkiestra przy Podpromiu

W ramach WOŚP na dolnym parkingu przy hali Podpromie odbędzie się Moto Orkiestra.  Od godz. 10:00 do 17:00 pokazowe jazdy autami rajdowymi i driftowozami, możliwość przejażdżki DAF-em 106, przejażdżki quadami i autami terenowymi BAJA.

Będzie ekspozycja aut zabytkowych, darmowy catering, a ponadto pokazy bezpiecznej jazdy ze szkoły rajdowej, pokazy udzielania pierwszej pomocy. 

Z kolei w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się koncert artystyczny połączony z aukcją gadżetów WOŚP oraz innych przedmiotów – prac plastycznych uczestników zajęć MDK oraz atrakcyjnych upominków ufundowanych m.in. przez firmę #KacperHouse z Rzeszowa, Restaurację „Zdrowo zmiksowani” oraz „Fly Park”.

Początek koncertu – godz. 15.30, sala widowiskowej MDK przy ul. Osmeckiego 51. O godz. 17.00 rozpocznie się z kolei spektakl  „Bal w Operze” w wykonaniu Teatru „M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy”.

Fryzjerzy grają dla Owsiaka

Na rzecz WOŚP będzie można sobie również zrobić nową fryzurę. Zasady akcji są proste. W finałową niedzielę (15 stycznia) fryzjerzy staną się wolontariuszami WOŚP i będą robić to, co potrafią najlepiej – upiększać włosy. Jednak tego dnia salonowi goście równowartość wynagrodzenia za daną usługę wrzucać będą bezpośrednio do umieszczonej w salonie skarbnicy stacjonarnej.

Do akcji w Rzeszowie przyłączył salon Akademia Wierzbicki & Schmidt przy ul. Matejki 12. W niedzielę będzie czynny od godz. 10:00 do 17:00. Można się umówić na wizytę dzwoniąc wcześniej na numer: 723 217 642.

Również w niedzielĘ korzystając z Exitmania Escape Room (ul. Poniatowskiego 15) będzie można pomóc, ponieważ cały dochód z tego dnia zostanie przeznaczony na rzecz 25. finału WOŚP.

Plakat i kalendarz lotniczy

Ciekawym przedmiotem, który można wylicytować jest plakat na którym znajduje się ponad 70 podpisów pilotów z różnych regionów naszego kraju, m.in. członków Grupy Akrobacyjnej Żelazny, znajduje się na plakacie, która można wylicytować w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Unikatowy plakat na licytację przekazała Katarzyna Hadała, autorka bloga Lotnicze Podkarpackie.  O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

Z kolei Stowarzyszenie Podkarpackich Miłośników Lotnictwa EPRZ Spotting Team zachęca do wzięcia udziału w licytacji wyjątkowego kalendarza na rok 2017. Kalendarz zawiera 12 zdjęć – po jednym na każdy miesiąc przedstawiający piękno lotnictwa cywilnego. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w okolicy lotniska Rzeszów-Jasionka przez członków ERPRZ Spottiung. Na zdjęciach zobaczycie wizyty w Jasionce takich maszyn jak potężny Boeing 747 Jumbo Jet, czy też jeden z największych samolotów świata – Antonov An124 Rusłan.

– Jest to wyjątkowy kalendarz, niedostępny nigdzie w sprzedaży, który przypadnie do gustu każdemu fanowi lotnictwa i nie tylko – zachęca EPRZ Spotting Team. Plakat można licytować TUTAJ.

WSIiZ wspiera WOŚP

Do WOŚP aktywnie włącza się również Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Na licytację przekazała pierwszy polski przekładuPrincipiów Isaaka Newtona, wyjątkowy pakiet publikacji ks. prof. Michała Hellera wraz z autografem autora, a także vouchery na pakiet relaksacyjny oraz widokowy lot szybowcem!

Publikacje ks. prof. M. Hellera, laureata Nagrody Templetona, wybitnego kosmologa, filozofa, Profesora Honorowego WSIiZ, pt. „Wierzę, żeby rozumieć”, „Wszechświat i filozofia” oraz „Filozofia nauki”, to jedne z książek cieszących się największym zainteresowaniem czytelników. Publikacje te wydane zostały przez Wydawnictwo Copernicus Center Press.

Polski przekład Philosophiae naturalis principia mathematica, to jedno z najważniejszych wydarzeń edytorskich w ostatnich latach. Wypełnia on wielką lukę, która od 1687 roku, od pierwszego wydania dzieł Newtona, istniała w kulturze polskiej.

Voucher na pakiet relaksacyjny z możliwością wykorzystania w CRM Reh-Mediq. W  skład pakietu relaksacyjnego wchodzą: kąpiel perełkowa, zabieg z wykorzystaniem lampy rozgrzewającej Sollux, masaż grzbietu i obręczy barkowej – aromaterapia olejkami oraz dwa zabiegi fizykalne na dłonie. Voucher jest ważny 3 miesiące od daty zakończenia aukcji.

Voucher na widokowy lot szybowcem. To propozycja dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia lotniczego, a chcą przeżyć niesamowitą przygodę! Lot odbędzie się nad Mielcem i jego okolicami w sezonie szybowcowym (po dniu 1 kwietnia 2017 r.) po wcześniejszym umówieniu. Lot potrwa ok. 15 minut.

Za sterami dwumiejscowego szybowca „Puchacz” zasiądzie Krzysztof Cioch, zastępca przewodniczącego Rady Samorządu Studenckiego WSIiZ, student Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a zarazem pilot szybowcowy, członek Aeroklubu Mieleckiego, uczestnik zawodów szybowcowych o randze mistrzostw Polski.

Aukcje WSIiZ znajdują się TUTAJ.

Jazda symulatorem TIR-a Politechniki Rzeszowskiej

Z kolei Politechnika Rzeszowska na licytację wystawiła jazdę symulatorem TIR-a z doświadczonym instruktorem. Przejazd realizowany zostanie na terenie PRz w Katedrze Silników Spalinowych i Transportu.

Godzinny przejazd profesjonalnym symulatorem TIR-a to świetna zabawa dla każdego. Symulator jazdy samochodem ciężarowym z pełnowymiarową kabiną samochodu Scania umożliwia m.in. symulację ruchu i przyspieszeń pojazdu w czasie rzeczywistym, wibracje związane z jazdą po nierównej i zniszczonej nawierzchni drogi, jazdę różnymi typami pojazdów (np. ciągnikiem siodłowym, samochód ciężarowym skrzyniowym, zespołem przyczepowym, autobusem, cysterną i in.) w różnych warunkach atmosferycznych, po drogach, autostradach, placach manewrowych, w ruchu miejskim, z udziałem innych uczestników ruchu, a także w sytuacjach niebezpiecznych czy awaryjnych z użyciem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

Licytacja trwa TUTAJ.

Kraina Otwartych Serc

Specjalną zbiórkę przygotowało także CH Plaza Rzeszów. Tym razem zaprosi wszystkie dzieci do Krainy Otwartych Serc. Od godziny 12:00 dwóch sympatycznych Klaunów, Pan Śmigiełko i Pani Kokardka pomogą dzieciom odkryć moc wyobraźni, odwagi, wiary i siły ducha oraz pasji tworzenia, by konsekwentnie realizować swoje marzenia.

Wspólnie z dziećmi zostanie wykonane Wielkie Serce składające się z serduszkowych baloników. Ponadto na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcje m.in. pokazy sztuczek magicznych, pokazy cyrkowe i taneczne. Najmłodsi będą mogli otrzymać balonowych zwierzaki – cudaki.

O godz. 14:00 odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów Studia Kształcenia Artystycznego Kwinta. Podczas WOŚP w CH Plaza Rzeszów działać będzie także specjalna strefa malucha, warsztaty balonowe z nauką wykonywania prostych figurek z balonów oraz malowanie buzi.

Na łyżwach dla przyjemności i dla ratowania życia

Millenium Hall  w tym roku jak i w poprzednim włącza się w akcję. W tym dniu dochód z lodowiska Millenium Hall zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Lodowisko jest otwarte do 21:00. Godzina jazdy kosztuje 7 zł. Można także wypożyczyć łyżwy – za godzinę 5 zł. Do dyspozycji jest również szatnia – 2 zł. Dla najmłodszych przygotowano tzw. „misie pomocnisie”, które ułatwią pierwsze kroki na lodowisku. Godzina korzystania z nich kosztuje 6 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.