Reklama

W czwartek i piątek na ulicach Rzeszowa oraz na drogach lokalnych powiatu rzeszowskiego odbędzie się 25. Rajd Rzeszowski. Część rzeszowskich ulic i wiele odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, mogą wystąpić utrudnienia. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

[Not a valid template]

 

25. Rajd Rzeszowski, który debiutuje w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy, rozpoczyna się w czwartek. Ceremonia startu zawodników (90 załóg) rozpocznie się o godz. 17:00 przy Millenium Hall.

Pierwszy odcinek kwalifikacyjny został wyznaczony w Niechobrzu (czwartek, godz. 8:00) w rejonie Krzyża Milenijnego i na drodze do Przedmieścia Czudeckiego. Od 6:00 do 15:00 wystąpią tam utrudnienia w ruchu na drogach gminnych, które częściowo będą zamknięte.

Policja zaleca objazdy dla mieszkańców Niechobrza do Czudca i Przedmieścia Czudeckiego i odwrotnie – przez Mogielnicę, Boguchwałę i Babicę.

Także w czwartek (4 sierpnia, godz. 20:00) na ulicach Rzeszowa wytyczony został odcinek specjalny. Przebiegał on będzie ulicami: początek – ulica Lisa Kuli, dalej rondo Pakosława, al. Cieplińskiego, ul. Moniuszki, ul. Sokoła, al. Cieplińskiego, ul. Mochnackiego i dalej do ul. Lisa Kuli – koniec odcinka. Ulice będą zamknięte od 17:00 do 22:30.

Dodatkowo wyłączone odcinki dróg:

– ul. Lisa Kuli – od pl. Śreniawitów w kierunku startu OS  (organizacja dojazdu i wyjazdu z OS);

– ul. Jagiellońska – od ul. Poniatowskiego do Zygmuntowskiej;

– ul. Mochnackiego – od ronda Pakosława do drogi prowadzącej do wieżowca przy ul. Pułaskiego 7;

– ul. Pułaskiego – od al. Cieplińskiego do parkingu przy ROSIR;

– ul. Ks. Jałowego – od al. Cieplińskiego do ul. Towarnickiego;

– ul. Jana III Sobieskiego – od ul. Sokoła do ul. Bernardyńskiej;

– ul. Jana Matejki – od pl. Farnego do Rynku;

– ul. Słowackiego – od Rynku do ul. Króla Kazimierza;

– ul. Zygmuntowska – od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej.

Zalecane objazdy dla jadących od strony Warszawy w kierunku Barwinka i odwrotnie: Al. Wyzwolenia, ul. Okulickiego, Witosa, lub Al. Wyzwolenia ul. Gen. Maczka, ul. Ciepłownicza, ul. Rzecha, ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, ul. Armii Krajowej, ul. Powstańców Warszawy.

W czwartek od 17:00 do 22:30 zmienionymi trasami będą kursowały autobusy MPK. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

25. Rajd Rzeszowski potrwa do soboty (6 sierpnia) W drugi i trzeci dzień zawodnicy ścigać się będą na odcinkach specjalnych Konieczkowej, Lubeni, Chmielnika, Korczynie, Wysokiej i Zagorzycach. Rajd podzielono na 2 etapy. Zawodnicy zmierzą się na 13 odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 214 kilometrów.

Ceremonia mety i wręczenie nagród odbędzie się w sobotę na rzeszowskim Rynku o godz. 17:40. Więcej informacji o Rajdzie możecie znaleźć TUTAJ TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Podrzędny to jest twój intelekt kretynie. Są ludzie, których życie wygląda inaczej niż zapierdalanie przez 10h za najniższą krajową i wieczorne chlanie piwska przed telewizorem.

  2. Co za debilizm żeby pozbawiać dojazdu do domów kilka tysięcy ludzi z powodu jakiegoś gównianego podrzędnego rajdu. Organizator powinien ponieść konsekwencje prawne i finansowe.

Comments are closed.