Zdjęcie: Cai Caslavinieri
Reklama

Laureat Literackiej Nagrody “Nike”, nieco krnąbrny warszawiak z urodzenia, który ma za sobą także pobyt w więzieniu, czyli Andrzej Stasiuk, przyjedzie do Rzeszowa we wrześniu.  

Andrzej Stasiuk to polski prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca. Jest on  laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1995), Nagrody Literackiej „Nike” (2005) i Nagrody Literackiej Gdynia. Stasiuk pojawi się w Rzeszowie 8 września w ramach 26. Europejskich Dni Dziedzictwa, które są największym projektem społeczno-edukacyjnym promującym wartość dziedzictwa kulturowego.  

Każdego roku w drugi i trzeci weekend września w całej Polsce w ramach inicjatywy organizowanych jest tysiące wydarzeń kulturalnych związanych z lokalną historią i zabytkami. Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa są elementem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wydarzenia odbywają się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”.  

W ramach 26. EDD autora m.in. “Murów Hebronu”, “Dukli”, “Opowieści galicyjskich”, “Jadąc do Babadag, Taksimu”, “Dziennika pisanego później”, “Wschodu” będzie można spotkać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie o godz. 18:00. To właśnie wtedy odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem.  

Po spotkaniu z pisarzem, na godz. 19:15 została zaplanowana piąta edycja Wieczoru Poetów, gdzie zaprezentują się Stanisław Dłuski, Jerzy Fąfara, Krystyna Lenkowska, Andrzej Stasiuk, Marek Pękala, Tomasz Wojewoda i Jan Tulik.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: