Fot. Joanna Bród / Rzeszów News. Na zdjęciu Ewelina Lisowska
Reklama

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Gwiazdą rzeszowskiej odsłony tego wydarzenia będzie Ewelina Lisowska.

Najbliższa niedziela (14 stycznia) zapowiada się w Rzeszowie wyjątkowo gorąco, ponieważ na rzeszowskim Rynku odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.W ramach wydarzenia na mieszkańców stolicy Podkarpacia będzie czekało wiele atrakcji.

Na początek koncerty. Tegoroczną gwiazdą Finału WOŚP będzie Ewelina Lisowska znana z takich hitów jak „Nieodporny rozum” czy „W stronę słońca”. Na scenie pojawi się również  Arek Kłusowski (jeden z finalistów 3. edycji „Voice of Poland”), Magdalena Andres (finalistka 10. edycji „Mam Talent”), a także takie zespoły jak: FatStuFF, Scream, 0% Normy, The Louders, DOC i Audioties.

Podczas 26. Finału WOŚP w Rzeszowie będzie się działo nie tylko na scenie, ale też na płycie Rynku. W godz. 12:00-18:00 na rzeszowian czekają pokazy OSP Rzeszów, Trzebownisko i Głogów Małopolski, pierwszej pomocy Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego, kolekcjonerskich pojazdów militarnych BROM-2, STAR 266, UAZ 469 oraz pokaz morsów z rzeszowskiego klubu „Sopelek” (godz. 12:00-15:00).

Na koniach zaprezentują się z kolei Konna Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im 20. Pułku Ułanów w Rzeszowie, która dla miłośników konnej jazdy przygotowała przejażdżki. Ci, którzy lubują się w podniebnych podróżach, będą mogli skorzystać z lotu widokowego balonem GeeMi.

W godz. 12:00-17:00 w Podziemnej Trasie Turystycznej zaprezentują się Politechnika Rzeszowska i jej koła naukowe oraz Rzeszowska Grupa IT. Na miłośników nauki będzie czekać sejsmograf, humanoidy bezzałogowe drony Euroavia Rzeszów, mikroroboty z klocków lego oraz łazik marsjański Legendary Rover Team.

Podczas 26. Finału WOŚP odbędzie się również promocja spektaklu „Zorro” (premiera 18 lutego w Teatrze Maska), podczas której będzie można wygrać naukę szermierki scenicznej oraz kolację dla dwojga w Taco Taco Meksykańskie Bistro (licytacja na Allegro).

Z kolei w godz. 11:00-17:00 na placu Farnym i ul. Moniuszki będzie coś dla miłośników motoryzacji dzięki XI Super OES WOŚP 2018. W tym czasie odbędzie się próba sportowa samochodowa na odcinku miejskim – ul. Moniuszki, natomiast na placu Farnym odbędzie się piknik motoryzacyjny, przejazd VIP Car – samochodami rajdowymi oraz dryftowymi. Na miłośników czterech kółek będzie czekał również samochód specjalny – Subaru Impreza WRC.

Podczas 26. Finału WOŚP pieniądze będą zbierane na doposażenie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3,8 tys. urządzenia medyczne za łączną kwotę 121,9 mln zł.

PROGRAM 26. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W RZESZOWIE:

– godz. 13:00 – rozpoczęcie

– godz. 13:15 – FatStuff

– godz. 14:00 – Scream

– godz. 14:45 – 0 % Normy

– godz. 15:30  – The Louders

– godz. 16:15 –  DOC.

– godz. 17:00 – Dla kogo gramy?

– godz. 17:15 – Audioties

– godz. 18:00 –  Ile zebraliśmy?

– godz. 18:15 – Magdalena Andres

– godz. 19:00 – Arek Kłusowski

– godz. 20:00 – Światełko do nieba

– godz.  20:20 – Ewelina Lisowska

(am)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama