Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Chcesz wziąć udział w zawodach samochodowych i wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Dołącz do rzeszowskiej Moto-Orkiestry. 

27. Finał WOŚP odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 stycznia. W Rzeszowie pieniądze do puszek będzie zbierało około 350 wolontariuszy. Szczegółowy program rzeszowskiej odsłony WOŚP możecie sprawdzić TUTAJ

Z okazji 27. Finału WOŚP, Automobilklub Rzeszowski wspólnie z ATV Polska organizują rzeszowską Moto-Orkiestrę. Tym razem będzie to impreza dwudniowa. Rozpocznie się ona w sobotę 12 stycznia na parkingu hali Podpromie zawodami zorganizowanymi przez członków Automobilklubu Rzeszowskiego. 

– W tej części może wziąć udział każdy, kto posiada samochód dopuszczony do ruchu drogowego oraz kaski z homologacją drogową. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia – poinformowała Katarzyna Kułak-Jakubowska z Automobilklub Rzeszów.

Udział w zawodach jest płatny. W grupie Amator opłaty wynoszą 100 zł (z reklamą dodatkową organizatora) i 200 zł (bez reklamy), w grupach PRO i GOŚĆ odpowiednio 150 i 300 zł. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie automobilrzesz.pl. Wraz z potwierdzeniem wpłaty należy go przesyłać na adres: zgloszenia.rzeszow.kjs@gmail.com

Z dokładnym regulaminem Moto-Orkiestry możecie zapoznać się TUTAJ

Trasa przewidziana jest na maksymalnie 30 załóg, a próba sprawnościowa przeprowadzona zostanie w godzinach 11:00-15:30. Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Gwoździem programu będą jednak przejazdy charytatywne, z których dochód zostanie przekazany na rzecz WOŚP.

Każdy, kto ukończy 16. rok życia będzie mógł zasiąść na prawym fotelu i przejechać się z zawodnikiem wyścigów górskich lub drifterem po trasie próby sprawnościowej. Przejazdy charytatywne będą przeprowadzane w godzinach 15:30-17:30. Zarówno na uczestników, jak i obserwatorów wydarzenia będą czekały dodatkowe atrakcje.

W niedzielę 13 stycznia akcja przeniesie się na rzeszowski Rynek. Od 10:00 do 17:00 będą tam stacjonować członkowie ATV Polska, którzy również będą wykonywać charytatywne przejazdy, tym razem na quadach na płycie Rynku. Dochód z tych przejazdów także zostanie przeznaczony dla WOŚP.

Równocześnie, w niedzielę na Rynku będzie można podziwiać samochody rajdowe, nie tylko z zewnątrz, ale i od środka. – Wszystkich, którzy kochają motoryzację, serdecznie zapraszamy – zachęca Katarzyna Kułak-Jakubowska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama