Na trzy miesiące sąd aresztował 47-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna próbował przemycić przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce 27 kg marihuany.

[Not a valid template]

 

Obywatel Ukrainy kierował mercedesem. Do przekroczenia granicy wybrał tzw. „czerwony pas”, jednak nie zgłosił do kontroli celnej żadnych towarów. W trakcie wstępnej kontroli na pasie odpraw celnicy znaleźli w samochodzie dwa opakowania z suszem roślinnym. Funkcjonariusze zdecydowali, że mercedes zostanie poddany szczegółowej kontroli.

– Z podłogi pojazdu wyjęto kolejne pakiety z suszem roślinnym. W sumie w samochodzie ukrytych było 27 kilogramów – poinformowała Iwona Rzeźniczek z Izby Celnej w Przemyślu. Przeprowadzone badania wykazały, że w opakowaniach jest marihuana o szacunkowej wartości 800 tys. zł.

O próbie przemytu narkotyków zostali poinformowani funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Przemyślu, który zatrzymali Ukraińca. 47-latek usłyszał zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków, za co mu grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. To na jej wniosek obywatel Ukrainy został aresztowany na trzy miesiące.

Izba Celna przypomina, że rekordowy przemyt narkotyków, wykrytych przez celników na Podkarpaciu  miał miejsce dwa lata temu, też na przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze udaremnili wówczas przemyt 150 kg heroiny o szacunkowej wartości rynkowej 30 mln zł.

– Narkotyki spakowane w 300 czarnych, foliowych workach ukryte były we wjeżdżającej do Polski ciężarówce – informuje Iwona Rzeźniczek.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama