Reklama

Na dwa miesiące sąd aresztował 27-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju na 59-letnim mieszkańcu Jaślan. Sprawca szarpał także interweniujących policjantów.

 

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym w ubiegłą sobotę w nocy interweniowali w domu 59-letniego mężczyzny.

Mieszkaniec Jaślan remontował swój dom, malując pokoje. W tym czasie przyszedł do niego nietrzeźwy 27-letni mężczyzna, który po chwili bez konkretnego powodu zaatakował gospodarza.

27-latek uderzał metalową puszką farby po głowie swoją ofiarę oraz kopał po całym ciele. Grożąc podpaleniem napastnik zażądał wydania pieniędzy. Pokrzywdzony o ataku zawiadomił policję.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali sprawcę napadu. Mężczyzna przez cały czas stawiał opór oraz szarpał się z policjantami. 27-latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, badanie wykazało u niego blisko 3 promile.

Sprawca usiłowania rozboju został zatrzymany w policyjnym areszecie. Załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej 59-latkowi, który z obrażeniami głowy trafił do mieleckiego szpitala.

Po wytrzeźwieniu policjanci postawili 27-latkowi zarzut usiłowania rozboju i znieważenia funkcjonariuszy. Wczoraj (23 września) sąd zastosował wobec mężczyzny 2-miesięczny areszt.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: