28. Finał WOŚP. Padł rekord! Rzeszowianie zebrali prawie 400 tys. zł!

O niespełna 70 tys. zł udało się rzeszowskim wolontariuszom 28. Finału WOŚP pobić ubiegłoroczny rekord zbiórki pieniędzy. Podczas niedzielnej akcji do puszek wrzucono niespełna 400 tys. zł. 

 

– Do tej kwoty należy doliczyć około 4000 zł, które powinno udać się zdobyć dzięki 15 aukcjom. No i mamy także ekstra 50 tys. zł za „Ściskawę” – mówi Ewa Korda, szefowa sztabu głównego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie.

Konkurs „Ściskawa” polegał na zebraniu jak największej liczby osób w obrębie namalowanego na ziemi serca o powierzchni 20 m kw. Do wygrania w “Ściskawie” było 50 tys. zł. Dodatkowe pieniądze wygrał sztab w Rzeszowie. W „orkiestrowym” serduchu zgromadził 465 osób! 

W stolicy Podkarpacia akcję Jurka Owsiaka wspierało 230 wolontariuszy z czterech sztabów. Podczas niedzielnego finału WOŚP wyróżniły się szczególnie dwie wolontariuszki ze sztabu w Młodzieżowym Domu Kultury: 20-letnia Ada, która zebrała do sześciu puszek 11 770 zł i 17-letnia Karolina, uczennica technikum, która w pięciu puszkach przyniosła 11 480 zł.

– Ada zbierała pieniądze w stroju żyrafy, co drugi rok z rządu zrobiło ogromną furorę. W jej ślady poszła Karolina, która wraz z dwiema koleżankami zbierała pieniądze z stroju tygryska i jednorożców – mówi Ewa Kordas.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

To, że w tym roku udało się pobić kolejny rekord nie dziwi. TUTAJ możecie przeczytać i zobaczyć, dlaczego rzeszowianie tak chętnie wspierali w niedzielę akcję Jurka Owsiaka. 28. Finał WOŚP w Rzeszowie wspierały także takie gwiazdy, jak: oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie, którzy zagrali na scenie rzeszowskiego Rynku. 

W tym roku WOŚP grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

(jg)

redkacja@rzeszow-news.pl 

Reklama