Policjanci z Przeworska uratowali życie 28-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo, rzucając się pod pociąg.
Do zdarzenia doszło wczoraj (16 kwietnia). Przed godz. 13:00 dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego powiadomił dyżurnego policji w Przeworsku, że odebrał telefon od mężczyzny, który chce się rzucić pod pociąg.
Z informacji przekazanej policjantom wynikało, że mężczyzna jest na torach kolejowych w jednej z podprzeworskich miejscowości.
Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Dyżurny policji powiadomił o zdarzeniu placówkę SOK w Przeworsku i na bieżąco wymieniał informacje z WCPR oraz pogotowiem ratunkowym. Już po kilkunastu minutach ustalono miejsce, gdzie znajdował się mężczyzna.
Policjanci odnaleźli stojącego przy torach 28-latka kilka minut przed przejazdem pociągu. Funkcjonariusze przekazali mieszkańca powiatu przeworskiego załodze pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala.
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.












![Miłość, która ratuje świat. Wesołego Alleluja – mówi europoseł Bogdan Rzońca na Wielkanoc 2026 [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/Zyczenia-video-Bogdan-Rzonca-Wielkanoc-2026-218x150.jpg)


![W Rzeszowie powstanie Zielona Promenada. Miasto ogłasza przetarg, wiemy co się tam znajdzie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zielona-promenada-staroniwa-rzeszow-218x150.jpg)


![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)













![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)










