Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który ze swoim kolegą okradł sklep w Racławówce. Sprawca poturbował ekspedientkę, która próbował go zatrzymać.

Do zdarzenia doszło w minioną środę ok. godz. 18:00. Policjanci ustalili, że do sklepu weszło dwóch mężczyzn. Pod pretekstem wybierania towaru, odwrócili uwagę ekspedientki. Jeden z mężczyzn sięgnął do szuflady, z której zabrał pieniędzy. Gdy kobieta próbowała zatrzymać złodziei, została odepchnięta i przyciśnięta drzwiami wejściowymi.

Uciekających sprawców zauważył syn sprzedawczyni. Udało mu się zanotować numeru rejestracyjny samochodu, którym złodzieje odjechali. Próbował ich dogonić jeszcze właściciel sklepu, ale bezskutecznie.

Policjantom udało się ustalić adres zamieszkania jednego ze sprawców. Tego samego dnia wieczorem pojechali do jego domu. Na posesji stał samochód 28-letniego mieszkańca podrzeszowskiej miejscowości. Mężczyzna zatrzymany w pobliżu domu. Początkowo zaprzeczał, że miał cokolwiek wspólnego z rozbojem na ekspedientkę. Ostatecznie mężczyzna przyznał się do winy i wskazał, gdzie ukrył część skradzionych pieniędzy. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z komisariatu w Boguchwale przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór połączony z zakazem opuszczania kraju.

Policjanci ustalili również tożsamość drugiego sprawcy. Trwają jego poszukiwania.

(ak)

Reklama