Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Krośnie

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy hondy, który omal nie potrącił dwójki dzieci na oznakowanym przejściu dla pieszych w Krośnie. 14-latce i jej 5-letniemu bratu na szczęście nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 18:30 przy ul. Podkarpackiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 28-letni kierujący osobową hondą, jadąc lewym pasem w kierunku Jasła, ominął ciąg samochodów, które zatrzymały się na prawym pasie i nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącym przez przejście pieszym.

– 14-letnia dziewczynka razem ze swoim 5-letnim bratem przechodzili przez dwujezdniowy odcinek krośnieńskiej obwodnicy. Będąc już na drugim pasie ruchu dziewczynka zauważyła rozpędzony samochód, którego kierujący nie zwalniał przed przejściem. 14-latka pociągnęła brata za rękę, by jak najszybciej zejść z niebezpiecznej drogi – relacjonuje Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej policji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dopiero wówczas kierowca hondy zaczął gwałtownie hamować, zatrzymując pojazd za przejściem dla pieszych. Na szczęście nie doszło do potrącenia dzieci. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, 28-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Krośnie
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Krośnie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama