Reklama

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół średnich i absolwentów do udziału w konkursie o darmowe studia na kierunku Aviation Management (zarządzanie lotnictwem).

Konkurs „Gra o studia na Aviation Management” jest organizowany we współpracy z branżowym portalem lotniczym pasazer.com. Ma na celu rozpowszechnienie i promowanie wiedzy z zakresu zarządzania liniami lotniczymi i lotniskami.

– Konkurs skierowany jest głównie do kandydatów na elitarne anglojęzyczne studia Aviation Management, prowadzone pod patronatem Lufthansy. Oferujemy je od kilku lat jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z kilku w Europie, dając młodym ludziom szansę na zatrudnienie w branży lotniczej na całym świecie. Jest to sektor, który bardzo dynamicznie się rozwija i ma coraz większe zapotrzebowanie na nowych, dobrze wykwalifikowanych pracowników. Jest więc o co walczyć – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Główna nagroda to stypendium pokrywające I semestr studiów. Laureaci II i III miejsca otrzymają 50 proc. zniżki. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie formularza zgłoszeniowego do 29 czerwca na adres: mnedza@wsiz.rzeszow.pl, jest on dostępny również na stronie pasażer.com. Można go pobrać TUTAJ.

– W pierwszym etapie mogą brać udział osoby, które przesłały swoje zgłoszenia. 30 czerwca na stronie pasazer.com opublikowana zostanie lista pytań konkursowych do I etapu, czyli 3 pytania problemowe z zakresu zarządzania lotnictwem. Kandydaci mają czas na odpowiedź do 6 lipca. Konkurs, podobnie jak studia, prowadzony jest w języku angielskim. Odpowiedź na jedno pytanie może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami – wyjaśnia Michał Nędza, koordynator studiów Aviation Management.

Wyniki I tury zostaną ogłoszone 8 lipca. Lista 10 laureatów zostanie opublikowana na portalu pasazer.com wraz z pytaniami II rundy. Wyniki konkursu i nazwiska laureatów zostaną opublikowane około 15 lipca.

Prace oceniać będzie międzynarodowe jury, składające się z wykładowców i praktyków związanych ze studiami Aviation Managment. Uczestnicy powinni posiadać podstawową wiedzę z zakresu:

– podstawowe elementy infrastruktury lotniska

– kategoryzacja lotnisk według pełnionych funkcji

– organizacja pracy lotnisk

– organizacja obsługi naziemnej na lotniskach

– modele biznesowe linii lotniczych

– flota linii lotniczych

– sojusze linii lotniczych

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: