29. Finał WOŚP. W Rzeszowie do godz. 18:00 zebrano ponad 70 tys. zł [FOTO]

0
Reklama

71 486 zł – to kwota, jaką w Rzeszowie do godz. 18:00 zebrali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 

W niedzielny poranek na ulice Rzeszowa ruszyło 160 wolontariuszy. Aby zachęcić mieszkańców do wsparcia 29. Finału WOŚP, o 10:00 z Alei Pod Kasztanami na Rynek przeszedł kolorowy orkiestrowy przemarsz z psami

W Rzeszowie utworzono dwa sztaby – główny w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Piłsudskiego oraz w siedzibie rzeszowskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce przy ul. Osmeckiego. Dla sztabu MDK pracuje 130 wolontariuszy, dla sztabu ZK – 30.

Nie byli obojętni 

Sztab MDK do godz. 18:00 zebrał w puszkach ponad 37 tys. zł, na koncie e-skarbonki zadeklarowano wpłatę 11 109 zł. Mieszkańcy do puszek wolontariuszy wrzucali nie tylko złotówki, są także korony czeskie i euro oraz monety kolekcjonerskie.  

Do 18:00 w sztabie MDK rozliczono 65 wolontariuszy. – Mieszkańcy nie byli obojętni, chętnie wrzucali pieniądze. Nie we wszystkich sklepach wolontariusze mogli zbierać pieniądze, z niektórych byli wypraszani – mówiła nam Ewa Kordas ze sztabu MDK.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni rzeszowskim restauratorom, którzy wolontariuszy zapraszali na gorący napój. Wolontariusze nie chodzą głodni – dostają zupę, pączki, gorącą herbatę. Ich przebrania zachęcały ludzi do wsparcia Orkiestry – podkreśla Kordas. 

Psami dodatkową atrakcją

W sztabie Związku Kynologicznego do godz. 18:00 połowa z 30 wolontariuszy zebrała 23 586 zł.

– Mamy też euro, dużo biżuterii – obrączki, łańcuszki. Wynik jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że na Rynku nie ma koncertu z powodu pandemii. Wolontariusze chodzą z psami, co też wzbudziło dodatkową atrakcję – mówi Magdalena Leśko ze sztabu kynologicznego.

Łącznie oba rzeszowskie sztaby WOŚP do 18:00 zebrały 71 486 zł. 

Licytacje wciąż trwają 

Pieniędzy z pewnością będzie więcej. Wciąż trwają licytacje atrakcyjnych przedmiotów. Na razie z aukcji MDK zebrano 4300 zł. Do wieczora najwięcej dawano za fotoobraz Rzeszów nocą – 1225 zł. Za koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego autografem 1075 zł, za koszulkę i trening z rzeszowskim boksem Łukaszem Różańskim – 1026 zł.

Licytować można również koszulkę siatkarek SkyRes Developres Rzeszów, którą przekazał prezydent Tadeusz Ferenc. Do 18:00 za koszulkę oferowano 570 zł. Jest także koszulka legendy polskiej piłki nożnej – Grzegorza Laty, tam cena wywoławcza wynosi 500 zł.

– Niektóre licytacje będą trwały do 10 lutego – podkreśla Ewa Kordas. Link do wszystkich licytacji znajdziecie TUTAJ

Jeden incydent na Podkarpaciu 

Wolontariusze WOŚP na ulicach Rzeszowa będą zbierać pieniądze do 20:00. O ich bezpieczeństwo dbają policjanci. W Rzeszowie do wieczora nie było żadnych incydentów, ale był po godz. 8:00 rano w Lubaczowie przy ul. Unii Lubelskiej. 

– 66-letni mężczyzna, w obecności dwóch wolontariuszek WOŚP, używał wulgarnych słów i zakłócał porządek publiczny. Wobec niego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – zapowiada podkom. Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka pieniądze zbiera na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Z powodu pandemii większość wydarzeń przeniosła się do internetu. W Rzeszowie z Estrada Studio Live od 17:30 online grają: The 79, Rosemerry, Aga Walczak i Pusta Przestrzeń. Link – TUTAJ

(ram)

redakca@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: