Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Na trzy miesiące został aresztowany 29-letni Dariusz B., który w Lutczy w powiecie strzyżowskim zaatakował nożem swoją żonę i jej 9-letniego brata. Mężczyźnie postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło 23 lipca br. W trakcie awantury domowej Dariusz B. zaatakował nożem swoją 27-letnią żonę a potem 9-letniego brata kobiety, który stanął w jej obronie. Mężczyzna zadał im liczne rany kłute i cięte. Kobieta i chłopiec trafili do szpitala.

Do szpitala przewieziono również Dariusza B., który po ataku na żonę i jej brata, próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Czynność ta została przeprowadzona w Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie, do którego trafił 29-latek.

Dariusz B. podczas przesłuchania przyznał się, że zaatakował żonę nożem, ale stwierdził, że nie chciał jej zabić tylko „przestraszyć”. Mężczyzna zapewniał, że nie chciał pozbawiać życia także 9-latka. Dariusz B. częściowo tłumaczył się niepamięcią.

Jak poinformowała Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, 29-latek od stycznia 2017 r. leczył się psychiatryczne. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara od 8 lat do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego więzienia.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Strzyżowie zdecydował, że Dariusz B. najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: