Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Marzysz o realizacji wielkiej produkcji filmowej, ale nie wiesz od czego zacząć? Zapisz się na cykl praktycznych warsztatów – CamOn, które pomagają stawiać pierwsze kroki w branży filmowej.

Trzecią edycję praktycznych warsztatów CamOn pod okiem profesjonalistów organizuje w Rzeszowie Podkarpacka Komisja Filmowa. W programie tegorocznej edycji znajdą się zajęcia operatorskie, montażowe, scenariuszowe oraz poświęcone reżyserii i organizacji produkcji, spotkania poprowadzą aktywni twórcy z polskiej branży filmowej.

Program realizowany będzie podczas weekendowych spotkań odbywających się w Rzeszowie od marca do listopada br. i podzielony na dwie integralne części: dokumentalną i fabularną.

W pierwszej części CamOn od marca do czerwca uczestnicy będą pracować głównie nad krótkimi formami dokumentalnymi. Nauczą się pracy z rejestratorami obrazu i dźwięku, odbędą zajęcia z montażu i poznają podstawy oświetlania na planie filmowym. Dostaną praktyczne wskazówki reżyserskie, a na zajęciach z produkcji dowiedzą się, w jaki sposób pozyskać pieniądze na wprowadzenie swoich pomysłów w życie.

Po wakacyjnej przerwie grupa rozpocznie realizację etiudy fabularnej i w praktyce dowie się, jak poprowadzić swoją produkcję krok po kroku. Uczestnicy wspólnie stworzą scenariusz, wyjadą na dokumentację lokacji, zaplanują sceny i ujęcia.

Głównym punktem całego programu CamOn będzie kilkudniowy plener na terenie Podkarpacia, gdzie uczestnicy spróbują swoich sił na planie filmowym. Na końcu będzie też czas na zajęcia montażowe i postprodukcję zrealizowanego materiału.

– Do udziału w programie zapraszamy osoby powyżej 16. roku życia, zarówno te, które mają już doświadczenie w branży audiowizualnej, jak i pasjonatów, którzy w filmie będą stawiać pierwsze kroki – zachęca Katarzyna Mazurkiewicz, koordynator projektu.

– Chętnie spotkamy się ze studentami i osobami pracującymi zawodowo, niezależnie od branży. Ci, którzy chcą w przyszłości zdawać do szkół filmowych, będą mogli liczyć na praktyczne rady i wskazówki, a ci, którzy mają już na koncie autorskie filmy, znajdą okazję do merytorycznej dyskusji i wymienią doświadczenia na forum grupy – dodaje.

Rekrutacja trwa do 4 marca. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie Podkarpackiej Komisji Filmowej: www.podkarpackiefilm.pl. Głównym kryterium naboru będą motywacja uczestnika, otwarcie na współpracę z grupą i dyspozycyjność.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: