Zdjęcie: TVP 2

15-letnia Natalia Kawalec, związana z Rzeszowem, dotarła do finałowej trójki trzeciej edycji „The Voice Kids”, ale zwycięską statuetkę zgarnął 13-letni Marcin Maciejczyk. 

W sobotnim finałowym „The Voice Kids” walczyło 9 młodych wokalistów – po trzech z każdej drużyny. Z drużyny Dawida Kwiatkowskiego: Anastazja Maciąg, Marcin Maciejczak i Ala Tracz. Z ekipy Cleo: Natalia Kawalec, Szymon Lubicki i Wiktoria Zwolińska. Drużynę Tomsona i Barona reprezentowali: Hania Sztachańska, Ewelina Kozub i Ola Gwazdacz.

W pierwszym etapie na scenie zaprezentowało się troje uczestników z drużyny każdego trenera. Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron wybrali jedną osobę, która przeszła do drugiego i ostatecznego starcia. Hania Sztachańska, Natalia Kawalec i Marcin Maciejczak zaśpiewali duet ze swoim trenerem, utwór solo oraz zaprezentowało swój singiel. 

Natalia Kawalec, która urodziła się w Chicago, a jej rodzice pochodzą z Rzeszowa, najpierw zaśpiewała „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. 15-latka wypadła rewelacyjnie. – Zaśpiewałaś pięknie. Jeśli świat uda się jakimś cudem ocalić, to dzięki takim ludziom, jak ty – komentował występ Natalii Thomson. – To była „profeska” – dodawał Dawid Kwiatkowski.

– Trafiłaś prosto w nasze serca. Jestem z ciebie niesamowicie dumna – mówiła Cleo, dlatego to właśnie Natalię wytypowała ze swojej drużyny do finałowej trójki. Natalia później z Cleo zaśpiewała „Sztorm”, następnie „Always remember us this way” Lady Gaga i autorski utwór „Pozwól”. Po tych występach głos należał już tylko do widzów, którzy wysyłali SMS-y. 

3. The Voice Kids wygrał Marcin Maciejczyk z drużyny Dawida Kwiatkowskiego. 13-latek zrobił największe wrażenie najpierw śpiewając „Rise Like a Phoenix”, z którym Conchita Wurst wygrała Eurowizję 2014, potem w duecie z Dawidem jego piosenkę „Plan B”, następnie cover „Zawsze tam, gdzie Ty” Lady Pank i swój pierwszy singiel „Jak gdyby nic”.

W nagrodę Marcin Maciejczyk otrzymał statuetkę, 50 tys. zł, kontrakt płytowy z Universal Music Polska. Marcin zdobył także drugą nagrodę dla najpopularniejszego uczestnika 3. edycji „The Voice Kids”. Nagrodę w wysokości 30 tys. zł ufundowaną przez PZU, 13-latek zdecydował się przeznaczyć na fundację „Nuta nadziei”. 

Marcin Maciejczak jest pierwszym chłopakiem, który wygrał „The Voice Kids” w Polsce. W dwóch poprzednich edycjach triumfowały: Roksana Węgiel i Ania „Anika” Dąbrowska.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama