Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

265 wolontariuszy pojawi się w niedzielę (30 stycznia) na rzeszowskich ulicach, by zbierać pieniądze podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Tegorocznym hasłem największej w Polsce imprezy charytatywnej jest „Przejrzyj na oczy”. Pieniądze będą zbierane na zakup urządzeń do diagnozowania i leczenia chorób narządu wzroku. W akcję angażują się 1633 sztaby, w tym 90 sztabów zagranicznych w 29 krajach.

W Rzeszowie będą działały trzy sztaby, główny w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25, pozostałe dwa w Szkole Podstawowej nr 25 przy ulicy Starzyńskiego 17 i w siedzibie rzeszowskiego oddziału Związku Kynologicznego przy ul. Żwirki i Wigury 8.

W sumie na ulicach Rzeszowa w najbliższą niedzielę pieniądze do puszek będzie zbierało 265 wolontariuszy.

Przemarsz na Rynek 

W stolicy Podkarpacia przygotowano mnóstwo atrakcji. Zabawa rozpocznie się już o godz. 11:45 wspólnym przemarszem spod Radia Rzeszów w stronę Rynku, wolontariuszy, wolontariuszy z psami oraz przedstawicieli Rzeszowskiego Klubu Morsów „Sopelek”.

Przy Rynku (od strony ul. Mickiewicza) zaparkują m.in. pojazdy opancerzone, samochody rajdowe, angielska taksówka. W Rzeszowskich Piwnicach zaprezentują się Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Będzie łazik marsjański, bolid, roboty lego, i inne atrakcje.  

– Na Rynku będą m.in. pokazy psów, rysowanie karykatur, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, morsowanie – zachęca do udziału w rzeszowskich atrakcjach podczas 30. Finału WOŚP Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Będą też patrole konne i koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą. Najmłodszych ucieszą dmuchaniec, trampolina i malowanie buziek z animatorami od FlyWall .Rzeszowski Dom Kultury zaś przygotuje warsztaty artystyczne, m.in. z wykonywania lampionów.

Koncerty w Rzeszowie

Sporo będzie działo się też na scenie. Od 13:00 do 15:30 czas umilą artyści z RDK i Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, a także wokaliści z Dominika Kindrat Vocal Studio i zespół OPA CUPA. Dalszy program koncertów jest następujący:

– 15:30 – Konrad Dybaś – Mistrz Świata Freestyle Football

– 15:45 – BLANT

– 16:30 – SYMPTONE

– 17:15 – PERSPECTIVE BAND

– 18:15 – DOC

– 19:10 – RSC + rzeszowski hymn WOŚP

– 20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA – FIRE SHOW

– 20:20 – ANIKA DĄBROWSKA

– 21:25 – LORDOFON

Prezydent gra z WOŚP

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek również gra z WOŚP. Na aukcję podarował bilet dla 4 osób na wspólne zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic. Rodzina lub grupa przyjaciół, która wylicytuje zwiedzanie, stworzy wraz z prezydentem drużynę znawców historii Rzeszowa.

Uczestnicy ponad 2-godzinnego spaceru z prezydentem otrzymają też pamiątkowy plakat PAKO i 4 zestawy gadżetów. Licytacja spaceru trwa TUTAJ. 

Podczas finału swoją premierę będzie miał też hymn WOŚP 2022 nagrany przez artystów z Rzeszowa i okolic. To utwór „Jest jeszcze ocean”, którego autorem i kompozytorem jest Robert Bartusik. Piosenka była już hymnem WOŚP w latach 90., teraz ma nowe brzmienie.

Hymn nagrano w Estrada Studio, a teledysk w Rzeszowskich Piwnicach.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama