Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W Polsce zmarło kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem. Na Podkarpaciu 90-letnia kobieta. Na COVID-19 zachorował nastolatek. 

W czwartek o 17:30 Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zachorowań na COVID-19 w Polsce. Odnotowano 146 nowych zakażeń, z czego znów najwięcej na Śląsku – 93. Na Podkarpaciu koronawirusa stwierdzono u jednej osoby: nastolatka z powiatu stalowowolskiego, który przebywa w izolacji domowej. 

Ministerstwo Zdrowia podało również, że całym kraju zmarło kolejnych 14 osób, w tym 90-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Wszystkie zmarłe osoby, jak informuje resort, miały „choroby współistniejące”. Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w całym kraju wzrosła do 17 615, zmarło 883 osoby. 

Na Podkarpaciu wyzdrowiało 7 kolejnych osób: młoda kobieta z Tarnobrzega i sześć osób z powiatu tarnobrzeskiego – dwie kobiety i czterech mężczyzn. Zmarła w szpitalu 90-letnia kobieta jest już 30. ofiarą śmiertelną koronawirusa w naszym województwie. Pod nadzorem pozostaje 37 osób, 4157 przechodzi kwarantannę, w izolacji domowej przebywa 22 osoby. 

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych na Podkarpaciu jest 47 osób. Dotychczas koronawirusa w naszym regionie stwierdzono u 373 osób, 273 wyzdrowiały. W czwartek przed południem sanepid poinformował o zakażeniu mężczyzny w „sile wieku” z powiatu rzeszowskiego, który przebywa w izolacji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: