Tylko jedna firma odpowiedziała na ogłoszony przez miasto przetarg na ozdobienie Rzeszowa świątecznym oświetleniem. W tym roku ratusz przeznaczy na ten cel 300 tys. zł.

[Not a valid template]

 

Do minionego piątku (17 października) można było składać oferty w Miejskim Zarządzie Dróg przy w Rzeszowie. W wyznaczonym terminie wpłynęła zaledwie jedna oferta. Podobnie jak w zeszłym roku. I podobnie jak rok temu to oferta firmy Perfekt-Rem z Gliwic. Jeśli okaże się ona niezadowalająca miasto może ogłosić ponowny przetarg.

– Do końca przyszłego tygodnia komisja ma czas na rozpatrzenie oferty – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Nie był nam w stanie nam powiedzieć, ile wynosi oferta gliwickiej firmy.

Ratusz na świąteczne ozdobienie Rzeszowa zaplanował 300 tys. zł. To dużo mniej niż rok temu. Wtedy za światełka miasto zapłaciło ok. 700 tys. zł. Urząd w tym roku także zdecydował się wynająć ozdoby.

Na ulicach Rzeszowa zobaczymy aż 17 bożonarodzeniowych wzorów. Gwiazdy, anioły, świece i choinki zabłysną m.in. przy ul. Kościuszki, Grunwaldzkiej, 3 Maja, Jagiellońskiej, Marszałkowskiej, Lisa-Kuli, Słowackiego, Asnyka, Matejki, Sokoła, Kilara, przy pl. Śreniawitów i Farnym, na Moście Zamkowym oraz na wiaduktach Tarnobrzeskim i Śląskim.

Trójwymiarowe ozdoby znajdą się także przy skwerze Górskiego i rondzie Jana Pawła II. Będzie to olbrzymi prezent z tunelem do przechodzenia i trzy gigantyczne paczki świąteczne. Każda w innym kolorze.

Najważniejszym elementem będzie oczywiście choinka, która stanie na rzeszowskim Rynku. W tym roku będzie miała ona 15 metrów wysokości i 5,5 metra średnicy w podstawie. Jej zwieńczeniem będzie metrowa, trójwymiarowa gwiazda. Drzewko będzie świeciło zielono-czerwonymi barwami.

Ozdoby zabłysną 6 grudnia w Mikołajki i będą rozświetlać najbardziej uczęszczane miejsca miasta do końca stycznia 2015 roku.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama