31. Finał WOŚP! W Rzeszowie zebrano do puszek ponad 264 tys. zł! [FOTO]

Rzeszowianie mają wielkie serca! W niedzielę wrzucili do puszek 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 264 tys. zł!

 

Zdjęcia: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Niedzielny finał nie należał do najłatwiejszych. Od rana była mroźna pogoda, ale i tak prawie 150 wolontariuszy nie traciło wiary i nadziei, że mieszkańcy Rzeszowa wykażą się wielkim sercem. Ostatni wolontariusze do dwóch rzeszowskich sztabów – oddziału Związku Kynologicznego i Młodzieżowego Domu Kultury – przyszli po godz. 22:00.

Rekordowa puszka 

W tym pierwszym zebrano 76 816 zł i 74 gr. To rekordowa kwota „kynologicznego” sztabu WOŚP, który od lat wspiera Orkiestrę Jurka Owsiaka. Rekord z 2018 r., gdy zebrano 50 800 zł, został pobity o ponad 20 tys. zł. Pieniądze do puszek zbierało 28 wolontariuszy, było także 36 psów z 30 pomocnikami. Najmłodszy wolontariusz miał 8 lat, najstarszy – 61. 

– Rekordową puszkę przyniosła 54-letnia Iwona, która zbierała pieniądze z dwoma psami. W puszcze miała 9015 zł i 73 gr – mówił nam w niedzielny wieczór Paweł Zaręba, szef sztabu WOŚP w rzeszowskim oddziale Związku Kynologicznego. – Był też jeden złoty pierścionek, euro, wycofane waluty, lipy chorwackie, funty brytyjskie, dolary.. – dodawał. 

Z e-skarbonki w „kynologicznym” sztabie zebrano 380 zł, z licytacji orkiestrowych gadżetów udało się uzbierać kolejne 1500 zł.

Więcej niż rok temu!

Na rzecz sztabu MDK przy al. Piłsudskiego ostatecznie pracowało około 120 wolontariuszy. – Do puszek zebrali 187 301 zł i 90 groszy – przekazała nam po godz. 23:00 Magdalena Sierżega, szefowa sztabu WOŚP w MDK Rzeszów. – W rekordowej puszce było ponad 700 zł. Mieliśmy też waluty obce, polskie nominały kolekcjonerskie – dodała. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Rzeszowie przez całą niedzielę tylko do puszek wrzucono ponad 264 tys. zł! W tamtym roku było 241 tys. zł. Po tegorocznym finale WOŚP, pieniędzy będzie jeszcze więcej, bo sztab MDK z e-skarbonki uzbierał jeszcze 52 600 zł, a licytacji na Allegro 26,5 tys. zł. Na pełne podsumowanie trzeba będzie poczekać do poniedziałku. 

31. Finał WOŚP w Rzeszowie zakończył się po godz. 21:00. Wieczorem na scenie rzeszowskiego Rynku zagrali Majka Jeżowska, a na deser zaśpiewała Margaret. Tuż przed jej występem, „Światełko do Nieba”, w formie laserowego show, zaprezentowała grupa MultiVisual – finaliści V. edycji programu „Mam Talent”. 

WOŚP bez incydentów 

W ciągu dnia na Rynku można było podziwiać m.in. wozy strażackie, pojazdy wojskowe, motocykle, a ratownicy medyczni uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy, najmłodsi z kolei mogli brać udział w grach i zabawach. Do godz. 21:00 rzeszowska policja nie odnotowała żadnych incydentów związanych ze zbiórką pieniędzy na rzecz WOŚP. 

A Orkiestra w tym roku grała na rzecz walki z sepsą. To właśnie sprzęt do diagnostyki tej groźnej dla życia choroby zostanie kupiony dzięki milionom ludzi o dobrych sercach. Po godz. 23:30 orkiestrowy licznik w całym kraju przekroczył już 145 mln zł!  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama