Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Na 1,2 tys. zł oszukał sklepy 31-latek, który wyłudzał kody doładowujące karty pre-paid. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Sprawą zajmowali się policjanci z Tarnobrzega. Ustalili, że 31-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego na początku września dopuścił się kilku oszustw. Mężczyzna wchodził do tarnobrzeskich i sandomierskich sklepów, w których wyłudzał kody doładowujące karty pre-paid.

Pracownika sklepu prosił o wydrukowanie 16-cyfrowego kodu o wartości 300 zł. Gdy go dostał, ekspedientce wręczał kartę płatniczą, by zapłacić za kod.

Mężczyzna wykorzystywał nieuwagę personelu sklepu, kopiował numery kodów. Jak się można domyślać, na koncie 31-latka nie było żadnych pieniędzy, za kody nie płacił i jak gdyby nigdy nic opuszczał sklep.  W ten sposób udało mu się wyłudzić 1,2 tys. zł. Pieniędzmi z kart pre-paid regulował potem płatności w internecie bez konieczności podawania swoich danych oraz konta bankowego.

Policjanci zatrzymali mężczyznę kilka dni po zdarzeniu. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kody do kart pre-paid. 31-latkowi postawiono zarzuty oszustwa, do czego się przyznał. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Policjanci ustalają, czy mężczyzna nie wyłudził pieniędzy w innych placówkach handlowych, które do tej pory nie zgłosiły przestępstwa.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: