Prawie 2,5 tys. paczek papierosów i 135 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli rzeszowscy policjanci. Zatrzymali 31-letnią kobietę, która jest podejrzana o posiadanie nielegalnego towaru.

[Not a valid template]

 

Informacje o kobiecie posiadającej papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Kobieta przewoziła nielegalne wyroby białym busem do garażu przy ulicy Witkacego.

Aby zapobiec ich wywiezieniu i ukryciu, policjanci pojechali pod ustalony adres. Tam zastali zaparkowanego mercedesa busa. Obserwując miejsce, funkcjonariusze zauważyli kobietę wychodzącą z jednego z garaży. Wylegitymowali 31-latkę, a w garażu znaleźli ponad 1800 paczek papierosów i kilkadziesiąt 5-litrowych butelek z alkoholem.

Kobieta nie przyznała się do posiadania towaru, ale policjanci znaleźli kolejne papierosy w jej samochodzie. Papierosy bez polskich znaków akcyzy funkcjonariusze znaleźli również w mieszkaniu 31-latki.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 2479 paczek papierosów i 135 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy.

Wyjaśnieniem szczegółów sprawy zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze oszacowali, że straty Skarby Państwa wyniosły ponad 48,5 tys. zł. Kobiecie przedstawili zarzuty posiadania papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama