Zdjęcie: KWP Rzeszów

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 32-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn w powiecie jasielskim. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Policjanci zatrzymali go po awanturze, w czasie której pobił ręczną piłką do drewna swojego ojca. 

 

W minioną sobotę policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Skołyszyn. Zgłaszający prosił o pomoc w związku z pobiciem. Na miejscu policjanci zastali zespół karetki pogotowia, który udzielał pomocy starszemu mężczyźnie.

Funkcjonariusze ustalili, że jego pijany syn wszczął awanturę, w trakcie której dotkliwie pobił go ręczną piłką do drewna, po czym uciekł z domu. Pokrzywdzony uwagi na doznane obrażenia trafił do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Zatrzymali go na terenie sąsiedniej miejscowości. Mężczyzna został przewieziony do komendy. Był pijany, miał ponad 1,5  promila alkoholu w jego organizmie.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy uzasadniający postawienie mężczyźnie zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad ojcem i matką. Policjanci ustalili, że od pewnego czasu popychanie, szarpanie, znieważanie to tylko niektóre upokorzenia, jakie rodzice podejrzanego musieli znosić.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodzicami i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ojca. Sąd Rejonowy w Jaśle aresztował 32-latka na trzy miesiące.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama