Zdjęcie: KMP Przemyśl
Reklama

Na trzy miesiące został aresztowany 33-letni mężczyzna, podejrzany o zabójstwo ojca swojej konkubiny. Sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragicznego zdarzenia doszło 26 listopada br. w Przemyślu. Około godz. 21:00 policja została poinformowana, że w jednym z przemyskich bloków przy ul. Zielińskiego na klatce schodowej leży człowiek. Na miejsce pojechali policjanci, a zespół pogotowia stwierdził zgon 72-letniego mężczyzny. To były policjant. 

Następnie funkcjonariusze poszli do mieszkania ofiary. Mężczyzna mieszkał wraz z córką. – Okazało się, że drzwi wejściowe były zamknięte, policjanci postanowili je wyważyć. Wewnątrz zastali mężczyznę i kobietę w trakcie libacji alkoholowej – relacjonuje Marta Fac z policji w Przemyślu.

Na miejscu pracował policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Przesłuchali także osoby, które mogły mieć jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia. Tego samego dnia zatrzymano kobietę i mężczyznę, którzy byli w mieszkaniu 72-latka.

Śledczy zdobyli takie dowody, które pozwoliły na przedstawienie 33-letniemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa 72-latka. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Przemyślu aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny było uduszenie. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. – Policjanci pod naszym nadzorem ustalają motyw zabójstwa. Podejrzany podczas przesłuchania odmówił składania wyjaśnienia – mówi Marta Pętkowska, rzecznik przemyskiej prokuratury. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: