Zdjęcie: KAS
Reklama

250 działek dilerskich heroiny i fentanylu przewoził w bagażu 36-letni mężczyzna. Zatrzymano go na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. 

O zatrzymaniu 36-latka poinformowała w czwartek Agnieszka Siwy z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Ochrony Lotniska w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka.

Jak twierdzą służby skarbowe, 36-latek przewoził w swoim bagażu 250 działek dilerskich, zawierających biały proszek. Badania przeprowadzone w Laboratorium Celno-Skarbowym w Przemyślu wykazały w proszku obecność m.in. heroiny i fentanylu.

Fentanyl uważany jest obecnie za najbardziej niebezpieczny narkotyk na świecie. Jest do stu razy silniejszy od morfiny, uzależnia szybciej niż metamfetamina i zabija częściej niż heroina. Pochodne fentanylu to syntetyczne opioidy o działaniu anestezjologicznym. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zatrzymany na lotnisku mężczyzna podróżował ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

(ram)

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama