Poszukiwana przez rzeszowską policję 37-letnia Ukrainka została zamordowana. Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa kobiety.

Od czwartku policjanci pracowali przy ustalaniu tożsamości osoby, której ciało ujawniono w okolicach Ryszkowej Woli (gmina Wiązownica, powiat jarosławski). Rano mieszkańcy Ryszkowej Woli w drodze do lasu zauważyli zwłoki leżące w rowie melioracyjnym częściowo wypełnionym wodą. O tym zdarzeniu powiadomili dyżurnego policji.

Na miejscu, policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jest to ciało kobiety. Rzeczy ujawnione i zabezpieczone przy ciele dały podstawę do przypuszczeń, że może to być obywatelka Ukrainy. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań.

Policjanci, w celu identyfikacji zwłok sprawdzili bazy osób zaginionych w jarosławskiej i sąsiednich jednostkach. Ze wstępnych informacji wynikało, że odnalezioną osobą jest 37-letnia obywatelka Ukrainy, poszukiwana, jako osoba zaginiona, przez rzeszowską policję.

Na podstawie zebranych danych zachodziło podejrzenie, iż związek z tym zdarzeniem mogą mieć osoby trzecie. Zlecona przez prokuratora sekcja zwłok, przeprowadzona w piątek potwierdziła te przypuszczenia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Od czwartku policjanci z Jarosławia i Rzeszowa skrupulatnie gromadzili dowody, które doprowadziły do ustalenia sprawcy. Na podstawie zebranych informacji ustalono, że związek ze zbrodniczym pozbawieniem życia 37-letniej obywatelki Ukrainy, może mieć 40-letni mężczyzna. Jest to mieszkaniec gminy, na terenie której ujawniono zwłoki.

W piątkowe popołudnie mężczyzna został zatrzymany. W sobotę usłyszał prokuratorskie zarzuty. Tego samego dnia policjanci złożyli wniosek do jarosławskiej prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzja sądu w tej sprawie zapadnie w najbliższym czasie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.

Kodeks karny przewiduje za zbrodnię zabójstwa karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama