Reklama

38 nowo przyjętych policjantów złożyło we wtorek (5 stycznia) ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Za kilka dni wyjadą do szkół policji, by odbyć szkolenie podstawowe. 

[Not a valid template]

 

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz.

We wtorek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie takie ślubowanie złożyło 38 nowo przyjętych policjantów, wśród nich 8 kobiet. W ceremonii uczestniczyli również naczelnicy wydziałów KWP oraz bliscy nowo przyjętych policjantów.

Nowo przyjęci funkcjonariusze odebrali legitymacje służbowe  z rąk p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Piotra Michny. – Jest takie powiedzenie, że najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku. I Wy dzisiaj wykonujecie ten pierwszy krok w Waszym zawodowym życiu… – mówił do policjantów insp. Michna.

Większość spośród ślubujących we wtorek policjantów jest absolwentami wyższych uczelni. To osoby w wieku od 22 do 39 lat. Wszyscy przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny, spełniając wysokie wymagania, jakie stawiane są przed kandydatami.

– Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności. Jednakże, by stać się pełnoprawnymi policjantami muszą przejść jeszcze szkolenie podstawowe i proces adaptacyjny. Po przeszkoleniu zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie – poinformowała KWP w Rzeszowie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

Comments are closed.