Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Przemysławowi S. z Nowej Sarzyny. Mężczyzna odpowie za zabójstwo 84-letniej kobiety i zbezczeszczenie zwłok. 

Do tragedii doszło 10 sierpnia 2021 roku w Nowej Sarzynie w powiecie leżajskim. Jak ustalili śledczy, wieczorem, między 19:00 a 20:00, Przemysław S. wszedł do mieszkania 84-letniej Agnieszki K. Wyciągnął nóż i zażądał od kobiety 100 zł. Gdy sprawca nie dostał pieniędzy, zaciągnął swoją ofiarę w głąb mieszkania i zadał kobiecie 33 ciosy nożem. 

Agnieszka K. wykrwawiła się na śmierć. Zabójca przeszukał mieszkanie staruszki, znalazł w nim 1300 zł. Na koniec sprawca nożem wyciął na czole ofiary znak krzyża. Przemysław S. został zatrzymany, był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem. 14 sierpnia Sąd Rejonowy w Leżajsku aresztował go na trzy miesiące. Za kratkami S. siedzi do tej pory. 

W prokuraturze przyznał się do zabójstwa Agnieszki K. i zbezczeszczenia zwłok. Twierdził, że przyszedł do kobiety pożyczyć pieniądze na alkohol. Staruszka miała go szarpać i popychać, gdy wyczuła, że jej oprawca jest pijany. – Wtedy oskarżony zaczął ją dźgać nożem – informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Przemysławowi S. za zabójstwo Agnieszki K. grozi nawet dożywotnie więzienie. Proces w tej sprawie odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama