Reklama

T.Love Alternative, Szwagierkolaska, Shamboo + Muniek, Armia, Maleo Reggae Rockers oraz Acid Drinkers dołączają do składu Cieszanów Rock Festiwal 2014. Organizatorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

[Not a valid template]

 

Jak co roku w programie CRF nie zabraknie czołówki polskiego rocka. W ramach specjalnego, festiwalowego setu „3xMuniek” w Cieszanowie zagrają legendarne zespoły: T.Love Alternative (w tym ogólnopolski, pierwszy w historii, zlot fanów T.Love Alternative), Szwagierkolaska oraz formacja Shamboo + Muniek. Ponadto, do grona kolejnych zespołów CRF 2014, dołączają: Armia, Maleo Reggae Rockers oraz Acid Drinkers z okolicznościowym koncertem – niespodzianką. Szczegóły tego koncertu oraz kolejne wieści  z Cieszanowa już wkrótce.

– Wszystkie trzy cieszanowskie koncerty, z moim udziałem, mają charakter osobisto-kumpelski, ale to koncert T.Love Alternative, podczas Cieszanów Rock Festiwal 2014, będzie miał charakter megaspecjalny. Zostanie poświęcony pamięci Rafała „Włocza” Włoczewskiego – gitarzysty zespołu, który odszedł od nas niespodziewanie w grudniu ubiegłego roku oraz Jackowi „Słoniowi’ Wudeckiemu – współzałożycielowi i pierwszemu perkusiście T.Love Alternative, który zginął w wypadku samochodowym w roku 1998. Stary skład Alternative to wciąż kumpelsko-chuligański zespół starszych panów po 50-tce. Kochamy się jak bracia, czasami tłuczemy się po szczękach, ale jest super. Kocham tych chłopaków, to moi kumple i podwaliny, fundamenty obecnej historii T.Love. Ci, którzy odeszli, też dołożyli bardzo ważną cegiełkę do tej, jakże długiej i burzliwej historii – mówi Muniek Staszczyk.

Specjalny koncert po latach zagra w Cieszanowie również grupa Szwagierkolaska. To będzie pierwszy od 2009 r. publiczny występ Szwagierkolaski, która, choć w ostatnich latach grywała mało, nigdy się nie rozwiązała. Szwagierkolaska była kolejny projektem kumpelskim Muńka, z którym lider T.Love odniósł największy sukces komercyjny. Debiutancki album „Luksus” kupiło w Polsce ponad 260 tysięcy osób.

– Nagrywając i wydając tę płytę w 1995 roku chcieliśmy oddać hołd Stanisławowi Grzesiukowi, warszawskiemu bardowi Czerniakowa, którego chropowate, uliczne songi towarzyszyły mi i Andrzejowi Zeńczewskiemu, z którym założyłem ten zespół, od czasów licealnych. Zaprzyjaźniliśmy się z Markiem Grzesiukiem, synem Stanisława, którego niestety nie ma już wśród nas i jego pamięci chcielibyśmy zadedykować ten specjalny występ na scenie głównej festiwalu. Jeśli kochacie songi o prawdziwej miłości, śmierci, zdradzie, piciu i biciu, to musicie przeżyć ten wieczór ze Szwagrem. Dziś takich piosenek już nie ma – tłumaczy Muniek.

Okolicznościowy set „3xMuniek” otworzy koncert legendy częstochowskiej sceny punkowej grupy Shamboo ze specjalnym udziałem Muńka w roli… debiutanta. Koncert odbędzie się 21 sierpnia na scenie alternatywnej CRF. To zespół złożony z kumpli Muńka Staszczyka z częstochowskiego Rakowa. Powstał w maju 1982 roku, kilka miesięcy po debiucie z T.Love Alternative. Muniek był pierwszym basistą Shamboo.

Wystąpili zresztą obok T.Love Alternative na festiwalu w Jarocinie w 1983 roku. W roku 2009 Muniek namówił Macia Maślikowskiego, kolegę z rakowskiego podwórka, gitarzystę i wokalistę, do reaktywacji kapeli po latach. W ten oto sposób powstał materiał na płytę „Tata”, którą nagrywano w Częstochowie z przerwami w latach 2010-2012.

– To prosty, postpunkowy rock’n’roll, w którym zawsze czułem się dobrze. Shamboo + Muniek to podróż sentymentalna dwóch kolegów z robotniczego podwórka w Częstochowie, to kapela prawie rodzinna. Warto nadmienić, że na basie w Shamboo gra „Koniu”, nasz kumpel i basista T.Love Alternative. Na tak dużym festiwalu jeszcze nie występowaliśmy. Zagramy pierwszego dnia festiwalu. Będzie czaaaaaaaaaad, czuję się jakbym ponownie debiutował – kręcące uczucie… – kończy nastawiony na festiwalowe szaleństwo w Cieszanowie Muniek Staszczyk.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: