Reklama

Złóż podanie do WSIiZ do 4 lipca, by już w tym dniu przystąpić do testu kwalifikującego do „Stypendium od początku studiów”. Z systemu może skorzystać już od I semestru nawet 1000 studentów I i II stopnia.

„Stypendium od początku studiów” to stworzony przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie system motywacyjny, który zapewnia studentom studiów stacjonarnych I stopnia stypendium pokrywające 100% lub 50% czesnego już od pierwszego semestru.

– Z kolei, na studiach niestacjonarnych I stopnia, można otrzymać stypendium pokrywające połowę czesnego, pod warunkiem uzyskania 200 pkt. w postępowaniu rekrutacyjnym (20 pkt. w przypadku matury zdawanej wg starych zasad) – mówi Joanna Molter, kierownik Działu Rekrutacji WSIiZ.

– Najbliższy test kwalifikujący do „Stypendium od początku studiów” odbędzie się 4 lipca, o godz. 11.00, w sali RA250 w budynku głównym WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie. Kolejny i ostatni termin testu organizujemy 4 sierpnia dla kandydatów, którzy złożą podania w Dziale Rekrutacji WSIiZ najpóźniej 31 lipca  – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Miejsca w systemie przyznawane są na pierwszy semestr studiów I stopnia. Warunkiem utrzymania stypendium w kolejnych semestrach są: dobre wyniki w nauce i uczestnictwo w różnych formach aktywności studenckiej. Studenci WSIiZ mogą też korzystać z różnego rodzaju stypendiów naukowych i socjalnych.

Co 3 student studiuje za darmo!

– System stypendialny jest tak skonstruowany, że daje możliwość bezpłatnych lub częściowo odpłatnych studiów już od 1 semestru. Dzięki temu studenci nie odczuwają kosztów związanych ze studiowaniem. Co ważne, stypendia socjalne mogą łączyć z naukowymi – podkreśla prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W roku akademickim 2013/2014 blisko 800 studentów otrzymało stypendium pokrywające 100% czesnego i więcej. Prawie 1000 studentów pobierało stypendia w wysokości między 50% a 100% czesnego. Suma stypendiów przyznana w roku akademickim 2013/2014 pokryła 36% czesnego, co oznacza, że co 3 student studiuje w WSIiZ za darmo.

Darmowe studia na II stopniu

– Dzięki „Stypendium od początku studiów” studiowałam za darmo przez cały okres studiów. Dodatkowo, utrzymanie wysokiej średniej w kolejnych semestrach umożliwiło mi pobieranie Stypendium Rektora. Stać mnie było na samodzielne utrzymanie się i drobne przyjemności związane z życiem studenckim – mówi Kamila Kwiatkowska, studentka studiów II stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w WSIiZ.

Absolwent studiów I stopnia, który uzyska średnią z toku studiów przynajmniej 4,2 może ubiegać się o przyznanie stypendium pokrywającego 100% lub 50% czesnego. Pula wynosi 250 stypendiów, które trafią do osób z najwyższą średnią. Kandydaci, którzy złożą dokumenty na studia II stopnia do 31 lipca, nie wnoszą opłaty rekrutacyjnej ani wpisowego.

Więcej informacji o stypendiach w WSIiZ przeczytasz  TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama