Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego m.in. takich kierunków jak informatyka, mechatronika czy wychowanie fizyczne będą mogli skorzystać z płatnych staży. Mają im one pomóc w znalezieniu stałej pracy.

Uniwersytet Rzeszowski otrzymał ponad 4 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację płatnych staży dla studentów. Pieniądze pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Z tego programu również korzysta Politechnika Rzeszowska, o czym pisaliśmy TUTAJ, a także WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa – więcej TUTAJ.

UR będzie realizował trzy projekty stażowe: „Przez staż do zatrudnienia” – dla studentów kierunków matematyka, informatyka; „Kariera zaczyna się od stażu” – dla studentów kierunków ekonomia, wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja; „Staże szansą na zatrudnienie” – dla studentów kierunków biotechnologia, mechatronika, inżynieria materiałowa, ratownictwo medyczne, położnictwo, pielęgniarstwo.

Projekty będą realizowane już od 1 października br. i potrwają do 2019 roku w zależności od kierunku studiów. Staże, które będą się odbywać, są płatne.

– Stawki, które otrzymają studenci, są stawkami rynkowymi dla danej branży i stanowią przedmiot indywidualnych ustaleń z poszczególnymi partnerami projektu – wyjaśnia Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR.

Program stażowy ma sprawić, że absolwentom danego kierunku łatwiej będzie się odnaleźć na lokalnym rynku pracy. – Dzięki stażom, studenci podnoszą swoją wiedzę praktyczną, kształtują realne umiejętności oraz rozwijają kompetencje społeczne. Wszystko to powoduje, że po ukończeniu studiów będą lepszymi potencjalnymi pracownikami, co zwiększy ich szanse na rynku pracy – wyjaśnia Ulita.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama