Fot. Michał Bosek / Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Wielka majówka za nami, czas zaplanować czerwcowy wypoczynek – w dniach 7-9 czerwca odbędzie się czwarty Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Błękitny San”. 

Trasa spływu wyznaczona jest na odcinku z Temeszowa przez Dynów do Słonnego. W tym roku mocnym akcentem będą lokalne legendy i zwyczaje, a także emocje sportowe. Wyruszenie na wodny szlak poprzedzi nocny spacer z nadsańskimi duchami, a na jednym z przystanków odbędą się rozgrywki siatkarskie i kajakowa gra terenowa z nagrodami.

Już pierwszej nocy w Temeszowie biwakujący kajakarze wezmą udział w niecodziennym orszaku, którego trasa poprowadzi zapomnianymi ścieżkami. Po drodze spotkają niezwykłe postacie, wszystko po to by zyskać przychylność tutejszych duchów na kolejne dni spływu.

Fot. Michał Bosek / Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

W kolejnych dniach kajakarze przemierzą malowniczą Dolinę Sanu. A na spragnionych sportowych emocji czekać będą siatkarskie rozgrywki oraz rywalizacja podczas kajakowej gry terenowej nawiązującej do obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej zwieńczonej odśpiewaniem „(W)Ody do radości”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Będzie także okazja do spaceru śladami legendarnego Pogórzańskiego Expresu wprost do Karczmy Pod Semaforem.

Dodatkowo, uczestnicy spływu będą mogli delektować się regionalnymi przysmakami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich. W menu spływu kajakowego „Błękitny San” m.in. podkarpackie proziaki, ziemniaczane gołąbki, oponki serowe oraz inne rarytasy.

Zapisy na spływ trwają na stronie: www.podkarpackie.travel. Organizatorem imprezy jest Water Team we współpracy z Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną, samorządem podkarpackim, Związkiem Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego, gminą Dydnia i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dynowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama