Zdjęcie; Materiały organizatorów

Za nami czwarta edycja Rajdu Rzeszowiak. Wojciech Gieral i Mateusz Pogoda (Peugeot 106) zwyciężyli w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski (Mitsubishi Lancer) byli najlepsi w Super KJS, a Krzysztof Przywara i Magdalena Grabowska (Peugeot 206) nie mieli sobie równych w Konkursowej Jeździe Samochodem.

Niedzielny Rajd na drogach gmin Lubenia i Boguchwała okazał się bardzo wymagający dla załóg rywalizujących w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia. Do mety dotarła zaledwie jedna spośród pięciu załóg wliczanych dla klasyfikacji generalnej.

Poza Gieralem i Pogodą, którzy zgarnęli puchary także za pierwsze miejsce w klasie RO2, do mety dojechali Filip Hałka i Mariusz Panek (Citroen C2), zgłoszeni w klasie RO OPEN 2WD oraz ubiegłoroczny Mistrz Podkarpacia, czyli Marcin Wilusz, pilotowany przez Arkadiusza Borczyka (Honda Civic Type-R), tym razem jadący w klasie GOŚĆ.

W Super KJS najlepszym wynikiem popisali się startujący w klasie K4 Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski (Mitsubishi Lancer), którzy o 16,9 s pokonali najszybszych w K3 Michał Rokitę i Wojciecha Habudę (Renault Clio). Podium w klasyfikacji generalnej uzupełniła druga załoga w klasie K3, czyli Przemysław Pomprowicz i Adrian Mroszczyk (Honda Civic). Ich strata do zwycięzców imprezy wyniosła 29,7 s.

W klasie K2 bezkonkurencyjni okazali się Tomasz Dziedzic i Piotr Dziedzic (Citroen Saxo), a w K1 najlepszy czas wykręcili Jacek Wronkowicz i Wiesław Orliński (Peugeot 106). W klasie GOŚĆ tryumfował Jerzy Suder z Wojciechem Novakiem (Mitsubishi Lancer).

O zwycięstwie w Konkursowej Jeździe Samochodem zdecydowała zaledwie jedna setna sekundy. Taką właśnie przewagę wypracowała załoga Krzysztof Przywara / Magdalena Grabowska (Peugeot 206), zostawiając w pokonanym polu duet Konrad Błaszczyk / Krzysztof Iskrzycki (Renault Clio). Trzecie miejsce przypadło w udziale Grzegorzowi Ważnemu i Mateuszowi Czekajowi (Volkswagen Golf), którzy dojechali do mety ze startą 5,4 s do zwycięzców. Klasyfikacja generalna pokryła się z wynikami w klasie K3.

W K4 najlepszy wynik osiągnęli Wojciech Piejko i Aleksandra Piekarska (Subaru Impreza), w K2 wygrali Przemysław Osękowski i Patryk Turoń (Honda Civic), w K1 nie mieli sobie równych Krzysztof Przybyło i Karolina Kisała (Suzuki Swift), a w klasie FIAT najlepszy rezultat osiągnęli Patryk Szalacha i Maciej Banaś (Fiat Seicento).

W rajdzie zorganizowanym przez Automobilklub Rzeszowski, który miał bazę w Boguchwale, wystartowało łącznie 49 załóg. Po przejechaniu sześciu wymagających odcinków specjalnych do mety dojechało 38 załóg.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama