Reklama

Cztery osoby zostały ranne w czterech wypadkach z udziałem pieszych, do których doszło we wtorek (22 grudnia) w Rzeszowie i okolicy. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności.

Do pierwszego wypadku doszło ok. godz. 6:30. Policjanci interweniowali przy ulicy Witosa, gdzie kierujący skodą, 40-letni mieszkaniec Rzeszowa, na oznakowanym przejściu potracił 25-letnią pieszą.

Do kolejnego wypadku doszło o godz. 7:00 na ul. Jana Pawła II. Tym razem 50-letnia kierująca renaulta clio (mieszkanka gminy Lubenia), jadąc w kierunku centrum Rzeszowa w rejonie skrzyżowania z ul. Herbową, potrąciła 18-latkę z Łodzi przechodzącą przez jezdnie poza wyznaczonym przejściem dla pieszych.

– W skutek zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała. Karetką pogotowia została przewieziona do szpitala. Kierująca w chwili zdarzenia była trzeźwa – mówi kom. Adam Szeląg, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W tym samym czasie w Niechobrzu, nieznany kierujący potracił 17-latkę. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci wyjaśnią okoliczności wypadku i poszukują kierowcy.

Przed godz. 10:00 w Błażowej 25-latek kierujący oplem potrącił przechodzącą przez jezdnię 85-letnią kobietę. Piesza prawdopodobnie weszła pod nadjeżdżający pojazd.

Uczestnicy wszystkich czterech wypadków byli trzeźwi. Ranni piesi trafili do szpitali, na szczęście obrażenia, jakich doznali, nie zagrażają ich życiu.

Policjanci apelują do kierujących i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Przed nadchodzącymi świętami na drogach i ulicach panuje wzmożony ruch, przedświąteczny pospiech mogą doprowadzić do nieszczęścia.

– Postarajmy się, aby nadchodzące święta były spokojne, a przede wszystkim bezpieczne – apelują policjanci.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: