Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 10 lat więzienia grozi 21-latkowi z powiatu rzeszowskiego za posiadanie sporej ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali go na parkingu przy Podpromiu.

W nocy z wtorku na środę policjanci dostali informacje, że na parkingu przy hali Podpromie w zaparkowanym BMW są osoby, które mogą posiadać narkotyki. W samochodzie było trzech mężczyzn. W trakcie kontroli, jeden z nich dobrowolnie wydał funkcjonariuszom woreczek, w którym było ok. 40 g marihuany, co potwierdziły potem badania. 

„Mam ją na własny użytek” – tłumaczył się policjantom 21-latek, po czym został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców. W środę przewieźli 21-latka do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono mu zarzuty. 

– Posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 21-latka zastosowano policyjny dozór – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama