Do końca lipca powiatowe urzędy pracy na Podkarpaciu mogą starać się o pieniądze na aktywizację zawodową mieszkańców naszego województwa. Prawie 40 mln zł trafi do osób powyżej 29. roku życia.

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie rozpoczął pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Podkarpacie otrzyma w tym czasie ponad 2 mld euro.

Do pierwszego naboru mogą startować powiatowe urzędy pracy z całego województwa podkarpackiego. Otrzymają prawie 40 mln zł na aktywizację zawodową mieszkańców regionu. Nabór trwa do końca lipca.

Powiatowe urzędy pracy pieniądze będą mogły przeznaczać na poprawę sytuacji osób bezrobotnych powyżej 29. roku życia. Unijne pieniądze zostaną wydane na płatne staże, szkolenia zwiększające kompetencje zawodowe, bony pokrywające koszty dojazdu lub zamieszkania wynikające z podjęcia pracy.

Advertisement

– Nie zabraknie również cieszących się największym zainteresowaniem, dotacji pozwalających założyć i rozwinąć własną działalność gospodarczą – zapowiada Tomasz Czop, dyrektor WUP w Rzeszowie. – Powiatowe urzędy pracy przecierają szlak w nowej perspektywie finansowej na Podkarpaciu – dodaje.

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, jest zadowolony z uruchomienia pierwszego naboru wniosków w nowym RPO.

– Za tym naborem wniosków, pójdą kolejne, dając solidny impuls do gospodarczego wzrostu województwa. Będziemy nieustannie czuwać nad tym, aby środki z tej unijnej perspektywy finansowej były dobrze inwestowane i przynosiły długofalowe korzyści – zapewnia Ortyl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama