Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Do 5 lat więzienia grozi 45-latkowi, który bez powodu w centrum Rzeszowa zaatakował przechodnia. Pokrzywdzony doznał poważnego złamania nogi.

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku przy ulicy Poniatowskiego. Z ustaleń rzeszowskich policjantów wynika, że 46-letni mieszkaniec Rzeszowa, po wyjściu ze sklepu Żabka, został dotkliwie kopnięty w nogę przez nieznanego mu mężczyznę.

– Agresor zaatakował go bez żadnego powodu. Obrażenia, jakich doznał pokrzywdzony okazały się bardzo poważne. Mężczyzna wymagał hospitalizacji i trafił do szpitala – opisuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie 

Rzeszowscy kryminalni ustalili, że sprawcą pobicia może być 45-letni mężczyzna. Zatrzymali go w poniedziałek, 22 stycznia. Podczas przesłuchania w komisariacie na Śródmieściu przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Nie podał motywów swojego zachowania, jednak przeprosił za nie pokrzywdzonego – relacjonuje rzecznik Żuk. 

Dodała, że teraz akta sprawy trafią do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, gdzie będą się ważyć dalsze losy 45-latka. Za spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama