Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Robert Janowski
Reklama

Robert Janowski, Michał Szpak i Bożena Stasiowska-Chrobak oceniać będą 46 finalistów 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbędzie się w najbliższy piątek (9 lutego) w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Do pierwszego etapu ósmej edycji Festiwalu „Piosenka w Meloniku” zgłosiło się 156 wokalistów z 70 miejscowości z całej Polski. Do finału Festiwalu zakwalifikowało się
46 uczestników z 30 miast, którzy zawalczą o Nagrodę Grand Prix w wysokości 3000 zł oraz nagrody przyznawane w trzech kategoriach wiekowych. Finałowe przesłuchania wokalistów rozpoczną się o 11:00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Uczestników Festiwalu oceni i nagrodzi trzyosobowe jury: Robert Janowski (piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny, prowadzący teleturniej „Jaka to melodia?”), Michał Szpak (piosenkarz, zdobywca licznych nagród muzycznych, juror programu „The Voice of Poland”) oraz Bożena Stasiowska-Chrobak (dyrygent, wykładowca Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego).

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Michał Szpak

Tegoroczna edycja „Piosenki w Meloniku” jest pierwszą organizowaną w formule trzydniowej. Finał Festiwalu poprzedzą warsztaty wokalne dla finalistów, które 8 lutego poprowadzi Robert Janowski w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina

Trzydniowe przedsięwzięcie zakończy się 10 lutego Koncertem Galowym o godz. 18:00. W jego programie znajdą się recitale Roberta Janowskiego i Michała Szpaka oraz występy wszystkich nagrodzonych wokalistów.

Organizatorem Festiwalu „Piosenka w Meloniku” jest Rzeszowski Dom Kultury. Lista finalistów oraz szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu są dostępne na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Program Festiwalu:

11:00 – Uroczyste otwarcie Festiwalu

11:05 – Występ Aleksandry Łodzińskiej z Puław – laureatki Nagrody Grand Prix 7. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– 11:15 – Przesłuchania I kategorii wiekowej (13 – 15 lat)

12:05 – Przesłuchania II kategorii wiekowej (16 – 18 lat)

14:15 – Przerwa

16:15 – Przesłuchania III kategorii wiekowej (19+ lat)

17:15 – Obrady jury

18:30 – Ogłoszenie wyników

19:00 – Indywidualne konsultacje finalistów z jurorami

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Bożena Stasiowska-Chrobak

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama