Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Zarzut przedłożenia podrobionej dokumentacji oraz fałszowania dokumentów usłyszał od policjantów 47-letni mieszkaniec Rzeszowa. Chciał ich użyć do zaciągnięcia kredyt w banku.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy uzyskali informację o mężczyźnie, który posługując się podrobionymi dokumentami, chciał uzyskać kredyt. 47-letni mieszkaniec Rzeszowa w placówce jednego z rzeszowskich banków miał przedłożyć trzy podrobione potwierdzenia przelewów wynagrodzenia za pracę.

Funkcjonariusze ustalili, że przedłożone w banku dokumenty zostały sfałszowane, a mężczyzna nie pracował w firmie, z której miał otrzymywać wynagrodzenie. – Złożone przez niego sfałszowane dokumenty miały istotne znaczenia dla uzyskania wsparcia finansowego – twierdzi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Do przyznania kredytu nie doszło, bo policjanci zatrzymali 47-latka przed sfinalizowaniem formalności. Okazało się, że mężczyzna sam sfałszował dokumenty. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut przedłożenia sfałszowanej dokumentacji celem uzyskania kredytu oraz fałszowania dokumentów. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama