Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Policja wyjaśnia okoliczności zniszczenia dokumentów wyborczych w komisji obwodowej przy ul. Herbowej w Rzeszowie. 

– Dokumenty zniszczył jeden z wyborców. To przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. Trwają czynności w tej sprawie – mówi Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

W niedzielę odbywają się wybory samorządowe. W Rzeszowie są czynne 93 komisje obwodowe. Do godz. 21:00, czyli do czasu zamknięcia lokali, obowiązywała cisza wyborcza. Jej złamanie grozi grzywną nawet w wysokości miliona złotych. 

W sobotę do wieczora policja w całym województwie podkarpackim odnotowała 16 zgłoszeń o złamaniu ciszy wyborczej. W niedzielę od 8:00 do 12:30 policja przyjęła kolejnych 9 zgłoszeń. Po południu doszły nowe. Łącznie do zakończenia ciszy wyborczej na Podkarpaciu odnotowano 47 incydentów zakłócenia ciszy wyborczej. 

– Większość zgłoszeń dotyczy usuwania i zniszczenia banerów wyborczych. Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane, a policjanci reagują na bieżąco – dodaje Dominika Kopeć. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Przemawia przez nich nienawiść albo raczej głupota i to nie dotyczy tylko jednej ze stron bo widziałem zniszczone plakaty i PiSu i KO i Rozwoju Rzeszowa…

Comments are closed.