Zdjęcie: Pixabay

W szpitalu w Łańcucie zmarła 93-letnia kobieta, u której wcześniej wykryto koronawirusa. Na Podkarpaciu jest 8 nowych zakażeń.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w całym kraju badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych 300 osób, zmarło także 16 kolejnych. Wśród nich jest jedna osoba z Podkarpacia – to 93-letnia kobieta z powiatu jarosławskiego. 

W naszym regionie chorobę COVID-19 ujawniono u 8 kolejnych osób, z czego 7 to mieszkańcy powiatu jarosławskiego: 4 kobiety w „sile wieku”, starszy mężczyzna (oboje w izolacji) oraz starsza kobieta i mężczyzna, którzy przebywają w szpitalu.

Zakażenia koronawirusem potwierdzono także u kobiety w „sile wieku” z powiatu stalowowolskiego. Ona także jest hospitalizowana. Na COVID-19 na Podkarpaciu zachorowało już 557 osób, sanepid odnotował 48 zgonów, 350 osób wyzdrowiało. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dotychczas w naszym województwie przeprowadzono 34 964 testy na obecność koronawirusa. Pod nadzorem pozostaje 25 osób, 1778 przechodzi kwarantannę, w izolacji domowej przebywa 66 osób. W szpitalach jest 101 osób z potwierdzonym COVID-19.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama