Zdjęcie: materiały prasowe

Cykl wykładów „Wielkie Pytania w Nauce” obchodzi piąte urodziny. W kolejnej edycji możecie zdecydować, kogo zaprosić do wygłoszenia wykładów.

„Wielkie Pytania w Nauce” od pięciu lat organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Do tej pory w wykładach uczestniczyło ponad 30 tys. mieszkańców Podkarpacia i 12 mln internautów. W kolejnej edycji to wy możecie zdecydować, kogo zaprosić do wygłoszenia wykładów.

Cykl „Wielkie Pytania w Nauce” WSIiZ organizuje wspólnie z „Tygodnikiem Powszechnym”. Projekt od samego początku cieszy się dużą popularnością i na stałe wpisał się w kalendarz życia naukowego i kulturalnego regionu.

Prelegentami w minionych pięciu edycjach byli m.in.: ks. prof. Michał Heller, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Stefan Chwin, prof. Krzysztof Jakowicz, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki oraz prof. Bogdan de Barbaro, Michał Ogórek i Anna Dymna.

Spotkania dotyczyły takich tematów jak: „Jak wyglądają cztery pory roku w muzyce i kosmosie?”, „Jak mówić, żeby nas słuchano?” oraz „Czy szczęścia można się nauczyć?”.

– Nie spodziewaliśmy się, że w murach Filharmonii Podkarpackiej każdorazowo gromadzić się będzie nadkomplet słuchaczy, a liczba odsłon wykładów podawana będzie w milionach – mówi z dumą dr Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po wakacyjnej przerwie WSIiZ wróci z kolejnymi spotkaniami. Plan zakłada, że odbędą się one już stacjonarnie. Uczelnia zachęca do współtworzenia listy prelegentów, którzy będą przybliżać zawiłości świata nauki. – Lista prelegentów nie jest jeszcze zamknięta – mówi Barbara Szpunar, dyrektor Biura Organizacji i Współpracy WSIiZ.

Zgłoszenia można wysyłać przez formularz kontaktowy do 31 lipca br.

Poza cyklem „Wielkie Pytania w Nauce” WSIiZ popularyzuje naukę także w ramach projektu „Przybij piątkę nauce”. Uczelnia umożliwia udział w panelach dyskusyjnych w ramach cyklu „W labiryncie świata”, w trakcie których podejmowane są ważne tematy o charakterze społeczno-kulturalnym.

Do wykładów można wrócić w każdej chwili dzięki specjalnej filmowej Playliście, a dla tych, którzy wolą wersję audio, przygotowane zostały podcasty na Spotify oraz  SoundCloud.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama