Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

5-letnia Nikola z podrzeszowskiej Boguchwały choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Aby ułatwić jej funkcjonowanie, dziewczynka potrzebuje specjalnego siedziska do kąpieli. Kosztuje ono niespełna 4 tys. zł.

Nikola Bakota urodziła się w 27. tygodniu ciąży i ważyła niecałe 600 gramów. Jej płuca nie były gotowe do samodzielnego oddychania, dlatego pierwsze dni życia spędziła pod respiratorem. Po powrocie do domu, okazało się, że dziewczynka nie chce jeść, dlatego konieczny był powrót do szpitala i założenie sondy, którą po dwóch latach zamieniono na PEG.

Nikola cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i wzmożone napięcie mięśniowe, jest opóźniona psychoruchowo. Dziewczynka nie chodzi, nie mówi i nie siedzi samodzielnie. Wymaga stałej rehabilitacji.

Dziś już 5-letnia Nikola z Boguchwały potrzebuje pomocy właściwie przy każdej codziennej czynności. To duże wyzwanie dla jej rodziców, zwłaszcza, że dziewczynka rośnie i robi się coraz cięższa.

Sporym ułatwieniem byłoby specjalne siedzisko do kąpieli, które można wykorzystać zarówno w wannie, jak i na przykład w basenie ogrodowym. Dzięki takiemu urządzeniu kąpiele i zabawy w wodzie byłyby dla dziewczynki łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Dlatego Fundacja Dziecięca Fantazja postanowiła pomóc dziewczynce i uruchomiła na jej rzecz zbiórkę. Cel to 3 750 zł. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

– Na co dzień spełniamy fantazje chorych dzieci. Dziś nasi podopieczni potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie dlatego uruchomiliśmy charytatywną platformę, dzięki której spełnianie marzeń stało się dużo prostsze – przekazuje Agata Krystosiak z Fundacji Dziecięca Fantazja.

– Każdy może przekazać dowolną kwotę. Każde 5, 10 czy 15 zł ma znaczenie – dodaje.

Celem fundacji jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi ich życiu. Fundacja spełnia najskrytsze marzenia i fantazje najmłodszych. W ciągu ostatnich 17 lat spełniła ona ponad 7000 marzeń. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: