Trzy osoby odpowiedzą za wyłudzenia markowych telefonów komórkowych. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóch mężczyznom i pracownicy firmy kurierskiej.

Sprawą zajmowali się policjanci ze Stalowej Woli. Rozpracowywali grupę zajmującą się wyłudzeniem markowych telefonów. Pierwsze informacje od pokrzywdzonych osób zaczęły docierać do funkcjonariuszy w maju 2013 r.

Pokrzywdzeni otrzymali wezwania do zapłaty od jednej z firm telekomunikacyjnych. Z ich relacji wynikało, że żadnych umów nie zawierali. Ofiary oszukańczego procederu są osoby w z całej Polski.

Śledczy wpadli na trop 27-letniego mężczyzny i jego 25-letniego kolegi, mieszkańców Stalowej Woli, którzy zawierali umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych. Dzięki temu uzyskiwali dostęp do markowych telefonów komórkowych.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni wyłudził kilkadziesiąt telefonów, a potem sprzedawali je w jednym z komisów w Stalowej Woli. Według policji 27-latek i jego 25-letni kolega nie działali sami. Mieli wspólniczkę, którą była 32-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego. Kobieta pracowała w firmie kurierskiej i to ona dostarczała mężczyznom telefony. W zamian dostawała od nich pieniądze.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci ustalili także pasera, który nabywał wyłudzone telefony.

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli wobec 25- i 27-latka oraz ich 32-letniej wspólniczki zastosowała poręczenia majątkowe. U jednego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 5 tys. zł na poczet przyszłych zobowiązań.

Policjanci postawili w tej sprawie podejrzanym 51 zarzutów. Funkcjonariusze odzyskali 30 telefonów o wartości ponad 50 tys. zł. We wtorek do stalowowolskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko trzem osobom. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do odrębnego postępowania wyłączona została sprawa 41-letniego pasera, mieszkańca Stalowej Woli.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama