Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Pieniądze zapisano w budżecie miasta, Ministerstwo Sportu dołoży 12 mln zł, ratusz podpisze umowę i w końcu ruszy przebudowa basenów przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Radni Rzeszowa podczas wtorkowej sesji Rady Miasta zgodzili się dołożyć 5,6 mln zł do gruntownej przebudowy basenów przy ul. Matuszczaka. Oznacza to, że miasto w najbliższym czasie podpiszę umowę z konsorcjum firm Karpat-Bud i Best Construction, których oferta na wykonanie modernizacji pływalni była najniższa – ponad 25 mln zł. 

– Cieszą się z tego zarówno mieszkańcy, jak i skoczkowie. To inwestycja bardzo oczekiwana  – mówiła Jolanta Kaźmierczak, szefowa klubu PO.

Zgoda radnych na dołożenie 5,6 mln zł do przebudowy basenu była konieczna. Ratusz stanął bowiem przed dylematem, czy ogłaszać kolejny przetarg w nadziei, że firmy zaproponują niższe kwoty. Miasto początkowo na inwestycję planowało wydać 20 mln zł. Oferty firm przewyższały tę kwotę o ponad 5 mln zł. 

Ogłaszanie kolejnego przetargu, bez gwarancji, że miastu uda się zbić cenę, wiązałoby się z dalszym opóźnieniem rozpoczęcia remontu basenu, który od czerwca 2016 roku jest zamknięty. Ratusz uznał, że lepiej dołożyć 5,6 mln zł i w końcu podpisać umowę z wykonawcą. 

Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu na pierwszym planie radni PO: Marcin Deręgowski i Jolanta Kaźmierczak

Podczas wtorkowej sesji radny Sławomir Gołąb (Rozwój Rzeszowa) zapytał, czy nie udałaby się na basenie przy ul. Matuszczaka stworzyć ruchomego dna basenu, by mogli na nim trenować nie tylko skoczkowie, ale też dzieci i młodzież, która uczy się pływać.

Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, wyjaśnił, że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. – To, że basen jest przeznaczony dla skoczków do wody nie oznacza, że nie można uczyć się na nim pływać. Część basenu jest odpowiednio płytka a zaledwie 1/3 jest przeznaczona dla skoczków – tłumaczył Ustrobiński.

Na rozbudowę basenów przy ul. Matuszczaka miasto dostanie z Ministerstwa Sportu 12 mln zł. Na pływalni ma powstać Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego dla skoczków do wody.

Po gruntownej przebudowie pływalnia będzie miała 29 metrów długości i 25 m szerokości, niecka będzie o głębokości od 1,8 m do 5 m. Ponadto na terenie basenu powstaną także sauna, siłownia, pomieszczenia dla trenerów, fizjoterapii oraz administracyjne.

W planach jest również budowa widowni na minimum 200 osób. Na basenie mają być też zamontowane trampoliny (1 m i 3 m), wieże (5 m, 7,5 m i 10 m) i siedem wież dla sędziów. Nowy basen przy ul. Matuszczaka ma być gotowy w 2019 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.