Nie żyje 57-letni mężczyzna, którego ciało znaleziono dziś rano przy ul. Żołnierskiej w Jarosławiu. Mężczyzna prawdopodobnie zamarzł. 

Dziś rano mieszkanka Jarosławia zauważyła leżącego na ziemi człowieka. Okazało się, że 57-letni mężczyzna nie żyje. Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu jarosławskiego od jakiegoś czasu prowadził bezdomny tryb życia. Mieszkał w rejonie pustostanu przy ul. Żołnierskiej.

– Mężczyzna prawdopodobnie w nocy oddalił się z miejsca, w którym nocował i zamarzł nieopodal – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Wstępne czynności policyjne wykluczyły udział w zdarzeniu osób trzecich.

– To pierwsza ofiara mrozów na Podkarpaciu – podała KWP.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci od wielu tygodni pomagają osobom, dla których niskie temperatury mogą być śmiertelnym zagrożeniem. Docierają do osób bezdomnych, samotnych czy nieporadnych.

Policja apeluje też do wszystkich, by nie pozostawali obojętni wobec osób, które są bezdomne, lub z innych powodów śpią na zewnątrz. Jeden telefon, który zainicjuje interwencję i pomoc, może uratować ludzkie życie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama