Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

6 grudnia to dzień, kiedy pewien sympatyczny pan z brodą w czerwonym kubraczku przychodzi do grzecznych dzieci z prezentami. Gdzie będzie można go spotkać w Rzeszowie?

W środę na najmłodszych w Centrum Handlowym Plaza będą czekać Śnieżynki razem ze Świętym Mikołajem, z którym będzie można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Mikołaj będzie także wręczał przyniesione przez rodziców prezenty świąteczne.

Dodatkowo dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych i zabawach z animatorkami malującymi twarze.

Tegoroczna akcja mikołajkowa w Plazie to nie tylko zabawy dla dzieci. Jeszcze w środę trwać będzie także akcja „Mikołajkowa Paka Dobroci” dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla osób w Podeszłym Wieku oraz Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Rzeszowie. Wystarczy przynieść do Plazy rzeczy potrzebne mieszkańcom DPS (listę darów można znaleźć na stronie www.plazarzeszow.pl).

Podarunki będzie można zostawić w specjalnym punkcie przy scenie z animacjami mikołajkowymi w atrium Plazy lub w specjalnie oznakowanym busie przy wejściu do Centrum. Wszystkie zebrane dary przekazane zostaną podopiecznym DPS w asyście Świętego Mikołaja.

W Galerii Rzeszów Mikołaj pojawi się w godz. 15:00-18:00 na placu obok fontanny. Wraz ze Śnieżynkami będzie rozdawał wszystkim dzieciom prezenty w swoim magicznym domku.
Tę wyjątkową chwilę będzie można uwiecznić pamiątkowym zdjęciem ze Św. Mikołajem.

W Millenium Hall Mikołaj będzie gościł aż cztery dni. Świąteczny gość przyjedzie do galerii o godz. 16:00 i pozostanie w niej do 9 grudnia. Mikołaj zasiądzie w ogromnym fotelu, na którym będzie przyjmował grzeczne dzieci. Porozmawia z każdym i obdaruje słodkim upominkiem. Nie zabraknie też fotografa, który wykona pamiątkowe zdjęcie.  

Młodsze dzieci będą mogły podpatrywać, jak wygląda życie w zagrodzie Mikołaja, co Śnieżynki i Elfy robią przez cały dzień, jak przy swoim biurku pracuje Mikołaj, usłyszeć najpiękniejsze i najśmieszniejsze listy świąteczne i obserwować przygotowania do Świąt. Na starsze dzieci czekać będzie interaktywne studio Samsung Galaxy, pełne nowinek technologicznych i gadgetów.

Na czas swoich odwiedzin Mikołaj przeniesie do Millenium Hall swój dom, biuro, pocztę oraz fabrykę ozdób i zabawek. Pomagać mu będą psotne elfy i trolle, których jedynym zadaniem jest sprawiać radość dzieciom.

Specjalnie dla milusińskich i ich starszych przyjaciół i opiekunów organizowane będą warsztaty produkcji ozdób, zabawek i upominków. Wspólnie z pomocnikami Mikołaja dzieci będą mogły własnoręcznie przygotować m.in. bombki, łańcuchy, aniołki i wiele innych prezentów.

W świątecznym domku zamieszkają Śnieżynki z Centrum Sztuki Wokalnej, które zaprezentują przepiękne świąteczne aranżacje znanych utworów.

Mikołaj 6 grudnia pojawi się również w galerii Nowy Świat i przyniesie ze sobą mnóstwo prezentów, które wręczy wszystkim dzieciom odwiedzającym centrum handlowe.

Mikołaj będzie urzędował tuż przy wielkiej świątecznej choince, gdzie powstanie pięknie przystrojony tron dla niego. 6 grudnia Mikołaja będzie można spotkać w godz. 12:00 – 20:00 i zrobić sobie z nim bezpłatne zdjęcie, otrzymać słodkie niespodzianki i prezenty oraz skorzystać z gier, zabaw i warsztatów świątecznych.  

W tych samych godzinach będzie się można spotkać z Mikołajem w Nowym Świecie także 7 grudnia. Na wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzą galerię, będą czekać warsztaty ozdób i dekoracji, kraina prezentów, zabaw i słodyczy, a także występ dziecięcej grupy artystycznej. Wszystkie atrakcje odbędą się przy scenie na poziomie „0”.

Mikołaj pojawi się również o godz. 13:30 w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej. Chore maluchy nie tylko dostaną prezenty, ale będą mogły sobie również zrobić zdjęcie ze świętym.

W sobotę (9 grudnia) od godz. 13:00 zaś Mikołaja będzie można spotkać na rzeszowskim Rynku. Wręczenie podarunków to nie wszystko. Na dzieci i rodziców, którzy odwiedzą Rynek czeka wiele innych atrakcji, zaplanowano m.in. pokaz tańca i animacje dla najmłodszych.

Rodzice, którzy chcą, by ich pociechy dostały prezent od Mikołaja, proszeni są o przesyłanie zgłoszeń (imię i nazwisko dziecka, nr kontaktowy do rodzica) na adres psobczyk@estrada.rzeszow.pl do 7 grudnia br.

Paczki z przygotowanymi i podpisanymi prezentami przyjmowane będą 7-8 grudnia w Podziemnej Trasie Turystycznej w godz. 9:00-18:00.

Na Mikołajki zaprasza także Hotel Bacówka Radawa & Spa, który przygotował w dniach 8-10 grudnia Rodzinny Weekend Mikołajkowy. Dzieci wezmą udział w warsztatach kulinarnych i animacjach, napiszą list do Świętego Mikołaja ze swoimi życzeniami. Dziećmi będzie zajmować się opiekun, tzw. „Kids Concierge”, który zadba o ich bezpieczeństwo i aktywną zabawę.

Najważniejszym punktem programu będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem, który w towarzystwie Elfa rozda dzieciom prezenty. Pakiet Mikołajkowy – weekend dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka kosztuje 1120 zł. Dla dziecka w wieku 0-6 lat pobyt w pokoju rodziców jest bezpłatny, jeśli śpi z rodzicami na łóżku.

Goście, którzy nie uczestniczą w Pakiecie Mikołajkowym mogą także wziąć udział w samym spotkaniu ze Św. Mikołajem, który wręczy dziecku prezent. Jego koszt wynosi 50 zł na dziecko. Szczegóły oraz rezerwacja pod numerami: 16 736 11 20, 530 530 511, email: recepcja@bacowkaradawa.pl

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama