57 roślin oraz ponad 2,5 kg wytworzonego suszu zabezpieczyli łańcuccy policjanci, którzy zlikwidowali sześć nielegalnych upraw konopi indyjskich. Funkcjonariusze zatrzymali sześć osób.

[Not a valid template]

 

Sprawą zajmowali się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Ustalili, że na terenie gminy Żołynia w kompleksie leśnym znajduje się sześć plantacji konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn w wieku od 17 do 19 lat oraz 54-latka.

Wszyscy w chwili zatrzymania mieli przy sobie narkotyki.

Policjanci ustalili również, że 54-letni mieszkaniec Żołyni przyjmował od jednego z zatrzymanych rośliny do suszenia. Podczas przeszukania jego posesji, na strychu niezamieszkanego budynku kryminalni odkryli suszarnię oraz ponad 2,5 kg gotowego suszu.

– W innym pomieszczeniu mężczyzna uprawiał 16 roślin konopi indyjskich w doniczkach. Przesadzał je później w kukurydzę rosnącą na jego posesji – poinformowała łańcucka policja.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 2,5 kg marihuany oraz 57 krzewów. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, a lista zarzutów może się jeszcze powiększyć.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama