6 nowych radiowozów dla rzeszowskich policjantów – hybrydowe toyoty

0
Reklama

Niskie zużycie paliwa, cicha praca silnika i niska emisja spalin – to główne zalety sześciu nowych radiowozów marki Toyota w wersji kombi z napędem hybrydowym, które otrzymali policjanci z Rzeszowa. 

 

Jak poinformował Bartosz Wilk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, nowe oznakowane radiowozy będą wykorzystywane przez policjantów wydziału ruchu drogowego i wydziału wywiadowczo-interwencyjnego, a także funkcjonariuszy z trzech rzeszowskich komisariatów – Nowe Miasto, Baranówka i Śródmieście.

– Pojazdy marki Toyota Corolla w wersji kombi mają napęd hybrydowy i automatyczną skrzynię biegów. Wyposażone są w silniki 1,8 VVT. Ich zalety, to przede wszystkim niskie zużycie paliwa, cicha praca silnika i niska emisja spalin. Każdy samochód kosztował blisko 104 tys. zł – poinformował Bartosz Wilk. 

Pieniądze na zakup radiowozów pochodziły z Programu Modernizacji Policji. Pieniądze dołożyli także prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (250 tys. zł) oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego (50 tys. zł).

To kolejne radiowozy z napędem hybrydowym, które trafią do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Pierwsze, jako jedne z pierwszych w skali kraju, policjanci otrzymali w lipcu 2019 roku. Przed miesiącem takie same pojazdy trafiły do komendy powiatowej w Łańcucie oraz trzech komend miejskich – w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: