Zdjęcie: materiały prasowe

Rzeszowskie bulwary we wrześniu po raz kolejny w jamajskich barwach. Gwiazdą szóstej edycji Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem” będzie Sidney Polak. 

„Reggae nad Wisłokiem”, którego organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury, odbędzie się 4 września (sobota). Przewodnim hasłem festiwalu będzie „Reggae dla Klimatu”. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Sidney Polak, znany przede wszystkim jako perkusista T.Love. 

Sidney Polak jest warszawiakiem, wychował się na osiedlu Chomiczówka, o której stało się głośno w całej Polsce 17 lat temu, dzięki singlowi z jego debiutanckiej płyty. Kolejny singiel „Otwieram wino” spektakularnie powtórzył sukces pierwszego.

Nie było rozgłośni radiowej, z której nie można było usłyszeć „Nigdy nie przeminął, nigdy nie przeminął” – podobnie jak jego talent, który przełożył się na śmiałe teksty, z którymi nie sposób się nie zgodzić czy nie identyfikować.

W roku 2004 Sidney Polak rozpoczął karierę solową albumem pt. „Sidney Polak” za który otrzymał 3 Fryderyki w kategoriach: autor, kompozytor i album roku – muzyka alternatywna. W swojej twórczości łączy gatunki takie jak reggae, hip-hop i miejski folk.

Festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje w strefie dla dzieci Reggaeland, strefie Chillout i nowej strefie EKOpark, jak również bezpłatny seans filmu „Serce Jamajki” w rzeszowskich kinach Helios oraz miejska akcja sprzątania brzegu Wisłoka.

Festiwal odbędzie się w ramach letniej akcji miejskiej „Atrakcje na wakacje”. Wkrótce Rzeszowski Dom Kultury ma podać informacje o kolejnych artystach, którzy wystąpią na imprezie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama